Top knihy jak přestat kouřit

top knihy

Jakmile se člověk jednou skálopevně rozhodne skoncovat s kouřením (což je ten první a nejdůležitější krok), je mnoho rad a způsobů, jak přestat kouřit. Rady, návody a pomyslnou „pomocnou ruku“ mohou poskytnout i knihy. Které jsou v TOP 3?

1.  Snadná cesta jak přestat kouřit – Allen Carrsnadna-cesta-jak-prestat-kourit-allen-carr

Autorem této knihy je Allen Carr, který se na kouření dívá jako na jeden z typů drogové závislosti a odhaluje množství mýtů a falešných představ, kterými je cigaretový rituál opředen. Krok po kroku přesně vystihuje, kde jsou slabiny odvykání, a vysvětluje, proč je tak těžké dostat se z toho kola ven, i když je nikotinová závislost vcelku lehce odbouratelná.

Neexistují nenapravitelní kuřáci – přesně tímto výrokem autor uvádí svou senzační metodu odvykání závislosti na nikotinu. Čtenáře v knize konfrontuje s nelehkou situací pokusů skoncovat jednou provždy s kouřením.  Poskytuje zde rady, jak překonat fyzickou i psychickou závislost na cigaretě díky proměně vnitřních postojů.

Allen Carr je sám bývalý kuřák, kterého zdravotní problémy donutily s kouřením přestat.

2. Jak přestat kouřit – PhDr. Václav Budinskýbig_jak-prestat-kourit-255086

Originální publikace PhDr. Václava Budinského vznikala více než dvacet let, během nichž autor shromažďoval příběhy kuřáků, jimž se podařilo překonat svou závislost a osvobodit se od ní. Formuloval deset základních a několik pomocných metod, které mohou pomoci opravdu každému.

Kniha je určena jak kuřákům, kteří hodlají se svým nákladným a nebezpečným zlozvykem přestat, tak jejich blízkým, jimž na nich záleží a hodlají jim být v jejich předsevzetí nápomocni. Předmluvu napsal prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc., předseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky.

3. Absťák – Ivo Toman

741_bg

Ivo Toman o kouření a lidské motivaci ví opravdu hodně. I přes své postižení se stal nejvyhledávanějším motivačním řečníkem v Česku a na Slovensku, protože jde až na samou podstatu věci. Přečtěte si jeho zpověď bývalého kuřáka a získejte návod jak na to.

Podle Ivo Tomana může přestat kouřit každý. Ivo Toman se narodil s Touretteovým syndromem. Těmto lidem lékaři nikotin přímo předepisují, protože zmírňuje tiky. On sám kouřil dvacet šest let. Když dokázal přestat kouřit on, dokážete to i vy.