TOPICREM – VĚDA O HYDRATACI

topicrem logo

Topicrem – francouzský specialista v oblasti hydratace, přišel na český farmaceutický trh o mnoho let později než jeho konkurence. Dlouhodobě byl soustředěný pouze na Francii a frankofonní teritoria, a proto představuje pro český trh stále ještě relativně novou značku, jelikož je v České republice teprve od počátku roku 2015. V domovské Francii se však za více než 20 let své působnosti stal natolik oblíbený, že např. jeho Ultra-hydratační tělové mléko dominuje v prodejích tělového mléka za posledních více několik let dle statistických dat.

topicrem 3

Topicrem CICA – reparační krém

Co se týče českého trhu, můžeme říci, že největším hitem se stává Topicrem CICA – která se hodí do každé domácnosti svým širokospektrálním využitím pro své antibakteriální a antimykotické účinky, urychluje hojení poraněné kůže, a to až neuvěřitelně, zklidňuje, hydratuje, může se aplikovat na sliznice a do otevřené rány a vhodná je i pro kojence. Oblíbenými se stávají produkty pro atopiky a základní řada pro citlivou pokožku.

Jak to celé začalo?

Psal se rok 1993 a majitel francouzské rodinné farmaceutické společnosti Mayoly Spindler potřeboval pro svého atopického syna Oliviera vyvinout vhodný krém, který pomůže zklidnit svědivost a zarudnutí dětské pokožky. Požádal tedy své přední farmaceuty, aby mu takovou emulzi umíchali. Topicrem Ultra-hydratační tělové mléko bylo výsledkem.Topicrem, jak sám název napovídá, vznikl spojením slov atopic a crème, tedy krém pro atopika. Nemastná a nelepivá emulze s vysokou hydratací, okamžitě proniká do pokožky a dlouhodobě ji vyživuje a hydratuje, a to po celých 24 hodin. Na základě úspěchu efektivních účinků jedinečné emulze se rozhodl majitel laboratoře rozvíjet značku Topicrem dále a rodinnou staletou tradici farmaceutické laboratoře rozšířil o dermatologickou laboratoř. Ultra-hydratační tělové mléko Topicrem se stalo okamžitým hitem. Lékárníci, lékaři a dermatologové zařadili Topicrem mezi preferované a doporučované produkty. Dnes se na světě prodává 1 Ultra-hydratační tělové mléko každých 25 sekund.

topicrem 2

Olivier

Topicremnejen pro atopiky

Topicrem však nepředstavuje pouze produkty pro suchou pokožku a ekzémy, můžeme říci, že na nejběžnější kožní problémy či každodenní potřeby najdete svůj unikátní produkt. Pro potřeby velmi suché a velmi citlivé pokožky, typické při atopické dermatitidě vyvinuli farmaceuti Mayoly Spindler ve spolupráci s dermatology speciální řadu AD (atopická dermatitida) Topicrem AD zvláčňující balzám a AD vyživující mycí gel. Oba produkty zklidňují, vyživují, hydratují pokožku a zároveň doplňují lipidy narušené kožní bariéry. Topicrem má speciálně vyvinutou řadu pro citlivou a suchou pokožku či pro poraněnou kůži, akné řadu, intolerant řadu, SOS řadu pro extrémně suchou pokožku, PV mycí gel pro problematickou kůži typickou při seboroické dermatitidě, Pityriasisversicolor, Pityriasiscapitis či mykózách, řadu proti pigmentovým skvrnám či proti stárnutí pleti. Nutné je zmínit ještě BIO péči pro novorozence a děti, kterou tvoří 3 produkty  ve 100% přírodní v Bio kvalitě – Organický mycí gel 2v1, Organické toaletní mléko a Organický masážní olej. Nejoblíbenější je Organický mycí gel 2v1, který obsahuje šťávu z pomerančových květů a Aloe Vera gel. Organický masážní olej, který je složen z několika bio olejů jako např. slunečnicový, lněničkový, apod.

Čím jsou charakteristické produkty Topicrem?

^AA7366628C2B42F346EF4D317E411173DA01E7262D9227FA76^pimgpsh_fullsize_distr

Ultra-hydratační tělové mléko

Topicrem je specialista na hydrataci pokožky celé rodiny, hodnota rodiny a orientaci na ni je pro Topicrem velice zásadní. Většina produktů má pediatrické testy a může se aplikovat od kojenců až po dospělé. Speciální výrobní technologie, vysoká čistota základních ingrediencí, jejich minimální počet, citlivá volba minimálního množství nejjemnějších konzervantů a jejich optimální mix je výsledkem produktů s vysokou tolerancí snášenlivosti, bezpečnosti a jemnosti. Velkou předností je prokazatelná 24hodinová hydratace pokožky podložená korneometrickými testy, kterou ocení každý, kdo má suchou, velmi suchou či extrémně suchou pokožku, neboť stačí pouhá jedna aplikace krému za den, což podstatně zlepší komfort života a kvalitu spánku nejen našich nejmenších.

Veškeré produkty jsou vyvinuté farmaceuticky ve spolupráci s dermatology a vyrobené výhradně ve Francii dle nejvyšších farmaceutických standardů, rodinnou farmaceutickou společností Mayoly Spindler. Tyto standardy garantují 100% bezpečnost, účinnost a pohodlí pokožky celé rodiny. Topicrem najdete již v 60 zemích světa, kde pomáhají každý den milionům novorozenců, dětí, matek a otců ke zdraví a kráse, a aby se cítili pohodlně ve své kůži. Topicrem je vědě o hydrataci těla.

Lenka Švihlová

Topicrem Česká republika