Toužíte po miminku? Přečtěte si našich 9 rad, jak podpořit plodnost

1

Koukáte do kočárků kolemjdoucích maminek a rozplýváte se nad miminky? Neprojdete bez povšimnutí kolem obchodu s dětským zbožím? Už Vám možná tikají biologické hodiny a ptají se, zda už nastal ten správný čas začít s partnerem pracovat na miminku. Možná byste teď řekla: „To se snadno řekne, ale není to tak jednoduché.“ Nebojte, poradíme Vám, jak šance na úspěch zvýšit.

Už je ten správný čas?

Než se začnete o miminko snažit, zamyslete se, jestli už nastal ten správný čas. Máte partnera, kterému můžete důvěřovat? Máte kde bydlet a dobré finanční zázemí? Toužíte oba po rodině? Pokud Vaše odpovědi zní ANO, nic Vám nebrání pracovat na miminku.

Ano, nejde to jen tak. Jsou páry, kterým se zadaří napoprvé nebo aniž by to plánovali. Je ale také mnoho párů, které se o miminko opravdu snaží, touží po něm, ale stále nepřichází. Možná už také běháte po doktorech, absolvujete různá vyšetření, ale na testu se ne a ne objevit ty dvě vytoužené čárky. Nezoufejte, i na Vás se štěstí usměje. O to větší radost pak budete mít.

Jak zvýšit šanci otěhotnět?

Je mnoho rad a způsobů, jak podpořit šanci otěhotnět. Někomu zabralo to, jinému zase ono. Pojďme se ale podívat na to nejdůležitější.

Nestresujte se!

Vyhněte se stresu v životě celkově, ale hlavně se nestresujte, že to nevyšlo hned napoprvé. Dejte tomu čas a volný průběh. Přestaňte se chránit a pozorovat, nehlídejte si plodné dny. Užívejte si krásné společné chvilky ve dvou. Nemilujte se jen proto, že zrovna dneska je ten nejlepší čas, kdy počít miminko.

Nesoustřeďte svůj život jen na to, zda se Vám „TO“ právě teď podaří

Vyčistěte si hlavu. Nemyslete jen na miminko. Mnoho párů by Vám potvrdilo, že nejčastější problém, proč se nedaří, je hlava. Vyrazte si na výlet nebo dovolenou. (Možná se z ní nevrátíte dva ale tři.)

Upravte svůj životní styl

Zařaďte do svého života zdravý pohyb a zamyslete se nad svým jídelníčkem. Strava by měla být bohatá na čerstvé ovoce a zeleninu, omezte kouření a alkohol (i když jedna sklenička vína Vám určitě neublíží).

Dostatečný přísun potřebných vitamínů na podporu početí

Vaše tělo potřebuje také ty správné vitamíny a minerály. Pro úspěch při početí mimika jsou jiné vitamíny důležité pro ženy a jiné pro muže. Ženy by měly zvýšit příjem kyseliny listové s komplexem vitamínů B; muži by naopak měli svému tělu dodávat více selenu, zinku a vitamínů ze skupiny antioxidantů.

Ženy i muži by s úpravou životního stylu a přísunem těch správných vitamínů měli začít alespoň 3 měsíce dopředu.

1a

 

 

Když chcete mít vše pod kontrolou

Některé ženy potřebují mít vše pod kontrolou, hlídat svůj cyklus a neponechat nic náhodě. Hlídají si plodné dny a ovulaci, tedy ten nejvhodnější čas pokoušet se o miminko. Tyto dny nastávají přibližně v polovině cyklu. Každá žena to má ale trochu jinak, není tedy od věci pořídit si ovulační testy, které Vám napoví.

Dalším způsobem je měření bazální teploty. Tu je třeba si měřit každý den ve stejný čas, ideálně ještě předtím, než vstanete z postele. Teploty si pečlivě zaznamenávejte do grafu, který Vám přesně řekne, kdy je ten správný čas.

Nezáleží na tom, jak často se milujete, ale kdy

Mnoho lidí si myslí, že čím častěji v době ovulace dojde k pohlavnímu styku, tím větší je šance otěhotnět. Není to ale úplná pravda. I spermie potřebují čas, aby dozrály.

Gel na podporu početí

Pro páry, kterým se stále nedaří otěhotnět, byl vyvinut speciální vaginální gel, který připraví tu správnou „půdu“ pro spermie. Napomáhá k jejich delší životnosti a rychlejší cestě k vajíčku. Zvyšuje tak pravděpodobnost početí. Takovým gelem je např. Conceive plus lubrikační gel, nebo Prefert, vaginální gel.

Dejte šanci bylinkám

Ženy mohou pít kontryhelový čaj, který posiluje ženské orgány, pomáhá zabránit potratům a zvyšuje šanci na úspěch. Pro úpravu a pravidelnost menstruačního cyklu se hodí meduňka nebo heřmánek.

Současný trend – homeopatika

I v léčbě neplodnosti se stále častěji hovoří také o homeopatii. Pokud dáváte přednost spíše přírodním prostředkům, mohla by pro Vás být tím pravým. Nejlepší je najít si ve svém okolí homeopata, který uzpůsobí léčbu přímo Vám, na míru.