Trénujte imunitu vašeho dítěte i po prvním roce

^05CBE8289123B99D9CFF4BE1C9D2841BF0CE4207761A7FA909^pimgpsh_fullsize_distr

Batolecí věk je doba, kdy se trénuje imunita, rozvíjí se myšlení, paměť, řeč a motorika. Vhodnými podněty můžete stimulovat správný rozvoj dítěte ve všech oblastech. Stejně jako správné nastartování myšlení dítěte v útlém věku může ovlivnit jeho budoucí inteligenci, můžeme jednoduše prostřednictvím stravy dát dobrý základ optimálnímu fungování imunity po zbytek života.

Neobávejte se běžných nemocí

Zdravý imunitní systém neznamená, že dítě nikdy neonemocní, ale znamená, že infekci překoná bez komplikací. Imunita se musí nejprve vytrénovat, naučit se bránit a buduje se tzv. imunitní paměť. Posilovat imunitu můžete prostřednictvím zdravé a vyvážené stravy a pohybu na čerstvém vzduchu. V pravidelném denním režimu by mělo být místo pro různé aktivity batolete, ale také by v něm mělo být dost času na odpočinek a především dostatek soustavného spánku v noci.

Správná výživa je základem pro silnou imunitu

Je vědecky prokázáno, že 70 % buněk imunitního systému se nachází právě ve střevní sliznici. Proto dbejte na to, abyste správným výběrem stravy vytvořili zdravou střevní mikroflóru, která podporuje imunitu.

Ani po zavedení pevné složky nepodceňujte roli mléka v jídelníčku batolete. Batolecí mléka jsou nejen z nutričního, ale i z imunologického hlediska vhodnější než běžné kravské mléko, které je vhodné do výživy zařazovat, s ohledem na složení a množství bílkovin, až od 3 let věku. Vyzkoušet můžete Nutrilon, který je svým složením přizpůsoben potřebám batolete a také díky obsahu vitamínů A, C a D přináší řešení na podporu imunity i těch dětí, které nemohou být plně kojeny.

Pro podporu imunity zdravých dětí jsou určena kojenecká a batolecí mléka Nutrilon Pronutra. Mléka Nutrilon Pronutra obsahují vitamíny A, C a D přispívající ke správné funkci imunitního systému a unikátní směs prebiotických oligosacharidů scGOS/lcFOS (9:1) napodobující funkci prebiotik mateřského mléka, které jsou využívány střevní mikroflórou dítěte. Jejich složení je klinicky ověřeno.

Nutrilon3_Pronutra_800g-EZP_FRONT_3D_9-2016_CMYK-tisk

Řada Nutrilon Profutura podporuje imunitní systém zdravých dětí s citlivým zažíváním. Pro děti různými specifickými výživovými potřebami je určena řada Nutrilon Proexpert.

NUT126_02_v01_R_easypack_NTR_Profutura-2-800g_FRONT_CMYK_300dpi

Přečtěte si 7 tipů pro podporu imunity: https://www.nutriklub.cz/trenovani-imunity

*  Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Nutrilon  obsahuje vitamíny A, C a D, které přispívají k správné funkci imunitního systému. Potravina pro zvláštní výživu. Způsob použití a další informace na obalech a webových stránkách.

Nutrilon-Expert_banner_11-2016_06_CZ-01