Účinky chlorelly na náš organismus

fb_chlorella_blog

Když začneme číst články o civilizačních chorobách, můžeme po několika stránkách nabýt dojmu, že čím je lidstvo starší, tím je také nemocnější. A skutečně – alergie, diabetes, vysoký cholesterol, krevní tlak a s tím související kardiovaskulární choroby a mnohé další zdravotní neduhy, mezi nimi i onkologická onemocnění, zasahují čím dál širší skupinu obyvatel.

My ale chceme být zdraví, a proto hledáme cesty, jak těmto neduhům předejít. Jak se bránit působení všudypřítomného stresu, očišťovat organismus od škodlivých volných radikálů a dalších škodlivin, posilovat jeho imunitu, a zároveň mu dodávat potřebné vitamíny a minerály. Jedním z nejúčinnějších pomocníků v boji proti těmto chorobám, paradoxně velmi malým a starým, je mikroskopická sladkovodní řasa chlorella. Její název vznikl spojením dvou slov – řeckého chlor (v překladu zelený) a latinského ella (v překladu malý).

Malá velikostí, velká účinky 
Tato malá zelená pozoruhodná rostlina, která je stará více než neuvěřitelné 3 biliony let a představuje jednu z nejjednodušších forem života naší planety, díky své fotosyntetické schopnosti obsahuje neobyčejně pozoruhodné množství důležitých živin. Je zdrojem kompletních bílkovin, chlorofylu, vitamínů skupiny B, vitamínu C, E, beta karotenu, minerálních látek, například zinku, železa, fosforu a vápníku (prevence osteoporózy), esenciálních mastných kyselin, ale také antioxidantů, probatik, vlákniny a mnoha dalších.

Posiluje imunitu a čistí organismus 
Chlorella rovněž posiluje imunitu a také patří mezi přírodní antibiotika (podobně jako česnek nebo japonská švestička umeboshi), takže je pomocníkem v boji s bakteriálními onemocněními. Díky vysokému obsahu vlákniny pomáhá předcházet zácpě. Velmi ceněné jsou i protizánětlivé a hojivé účinky, za něž chlorella vděčí vysokému obsahu chlorofylu.

Chlorella má vynikající čistící schopnosti a podporuje metabolismus

Vynikající čistící schopnosti pak staví chlorellu do popředí zájmu pacientů, kteří chtějí podstoupit očistnou kúru, například když mají příznaky překyselení organismu. A protože tato řasa také snižuje chuť na sladké a podporuje metabolismus, nachází své uplatnění i při redukčních kúrách.

Zdraví bez ošklíbání 
Jak vidíte, přínosů pro lidské zdraví má chlorella mnoho, a to jsme vyjmenovali pouze část z nich. Protože ale vodní řasy, chlorellu nevyjímaje, většině z nás příliš nechutnají, málokdo zařadí chlorellu do svého jídelníčku. Oblíbenou formou, jak dodat tělu dostatek výše uvedených zdraví prospěšných látek, představují doplňky stravy, například tablety CHLORELLA PURA, které obsahují nejčistší formu Chlorelly pyrenoidosa. Díky nim můžete dodat svému tělu potřebné živiny, chránit ho před různými onemocněními, infekčními nemocemi počínaje a civilizačními chorobami konče, a zároveň i před nepříznivými vlivy prostředí, aniž byste se ošklíbali nad talířem plným řas.

Chlorella centrum CHLORELLA PURA 0,5 kg (zakoupíte zde)

1427113429-chlorella-centrum-chlorella-pura-500g-doza