Udělejte dětem z mytí rukou dobrodružství

Dettol_kids_KV_CZ_v02-001

Všichni rodiče si přejí, aby jejich dítě bylo zdravé a šťastné. K udržení zdraví velkou měrou přispívá i vybudování a dodržování správných hygienických návyků, protože zákeřné bakterie a viry na nás čekají všude. Bojovat s nimi a vybudovat správné mycí návyky pomáhají mýdla a jejich bezdotykový dávkovač Dettol Kids Dobrodruh.

Nebezpečné viry a bakterie se nevyskytují pouze na toaletách nebo v koupelně, mnoho z nich na nás číhá i na dalších často používaných místech. Jde například o kliky u dveří, zábradlí, klávesnice počítačů nebo čtečky knih. Bakterie jsou přitom velice odolné, podle odborných studií dokonce dokáží vydržet i dvě hodiny na jakémkoli povrhu. Navíc jsou lehce přenosné, a to hlavně prostřednictvím madel a klik, nicméně k jejich přenosu může dojít také na hračkách. Právě z tohoto důvodu je nutné naučit dítě, aby si vštípilo zásady správné hygieny, zejména mytí rukou.

Dávkovač funguje jako oblíbená hračka

Dettol je značka, která má za sebou 80 let zkušeností v boji proti virům a bakteriím a pomáhá před nimi chránit nejen všechny dospělé, ale také děti. A to nejen samotným použitím mýdel, ale také způsobem jejich použití.

Zkušenosti rodičů ukazují, že zatímco obyčejným mýdlem se děti nemyjí až tak rády, protože jim klouže z rukou, používání elektrického dávkovače se pro ně stává v dobrém slova smyslu návykové. Nejlepším prostředkem, jak naučit dítě pravidelnému mytí po každém použití toalety, při příchodu domů z venku nebo před jídlem je právě Dettol Kids bezdotykový dávkovač mýdla Dobrodruh, s kterým se mytí rukou rázem změní z nudné činnosti na dokonalé dobrodružství.

Děti obvykle zaujme už samotný design, ale když navíc vsunou ruce pod dávkovač a on jim na ně sám od sebe, aniž by se jej dotkly, pošle dávku mýdla, bývají přímo unešené. V této souvislosti je fér upozornit na skutečnost, že pokud pořizujete dávkovač mýdla do vaši domácnosti poprvé, kupte rovnou i náhradní náplň.

Zkušenosti maminek totiž ukazují, že se mytí dětem zalíbí natolik, že je nádobka na konci dne zcela prázdná. Popisují, že se jejich děti vždy někam na chvíli ztratily, a když se jich ptaly, kam pořád chodí, jejich obvyklá odpověď zněla, že si byly umýt ruce. Ale nebojte, jako každá hračka se i bezdotykový dávkovač dětem časem okouká, takže náplň již budete měnit v běžných intervalech. Nicméně to už budou vaše děti s mydlícím přístrojem kamarádi a budou mít vytvořené správné mycí návyky.

Mýdlo pokožku čistí a zjemňuje

Bezdotykový dávkovač funguje na baterie, takže je bezpečný, a jak již jeho název napovídá, dávkuje mýdlo, aniž by se jej dotkla lidská ruka, čímž se minimalizuje riziko přenosu bakterií. Senzor automaticky ruce zaznamená a uvolní potřebnou dávku mýdla. Jeho náplň, tedy tekuté mýdlo Dettol, je oblíbená nejen pro její maximální účinnost, ale také jemnost. Toho je dosaženo obohacením mýdla o hydratační složky, které pečují o pokožku rukou. Tu zjemňují, hydratují a vyživují. Příjemná vůně násobí komfortní pocit čistých rukou.

Bezdotykový dávkovač mýdla navíc pomáhá chránit před bakteriemi, které se běžně nacházejí na pumpičce mýdla. Vakuové dávkování pak zaručuje spotřebu téměř celé náplně. Strojek vždy po zaznamenání rukou u senzoru automaticky uvolní pouze potřebnou dávku mýdla, takže nedochází jeho k plýtvání a náplň vydrží dlouho. Pocit dobrodužné výpravy do koupelny dětem umocňují mýdlové náplně, které lze po jejich spotřebování jednoduše vyměnit.

První je Mýdlový kouzelník s obsahem heřmánku, který ruce dokáže zbavit až 99 % virů a bakterií, druhým a stejně pečlivým je Dobrodruh s Aloe Vera a třetím Bavič, který obsahuje výtažky z grapefruitu. Všechna mýdla pokožku vyživují a zanechávají ji příjemně hebkou. Oblíbí si je proto nejen vaše děti, ale zcela jistě také vy.