Úleva od zažívacích potíží – vyřeší to bylinné kapky?

1Ovlivňuje vaši náladu, úsměv, chuť pracovat i pečovat o ostatní – tušíte? Je to stav vašeho trávení, který má velký dopad na to, jak se každý den cítíte. Nepodceňujte proto varovné signály, které k vám vysílá…

Trávicí systém je důležitou součástí vašeho těla

Jedná se o skupinu orgánů, které společně pracují na tom, aby tělo mohlo přijímat hlavní živiny, vitamíny, minerály, vodu a vše přeměňují na energii, která je pro fungování organismu nepostradatelná. Trávicí systém nás také zbavuje nepotřebného „odpadu“ a tím ochraňuje tělo před nadměrnou zátěží látkami, které již nemají žádné využití.

Je trávicí systém spojený také s dalšími orgány včetně mozku?

Všechny jsou propojené do tzv. „osy střevo – mozek“. To znamená, že stav vašich střev a ostatních orgánů trávicí soustavy má vliv na váš celkový dobrý pocit a mimo jiné i na váš imunitní systém.

Pokud máte nepříjemné trávicí obtíže, nejste zdaleka sami. Stále více lidí trpí obtížemi, mezi které patří bolesti břicha, křeče, pocity plnosti, těžkost, nafouklé břicho, nadýmání a nevolnost. Životní styl se mění a na vině mohou být stres či nevhodné stravovací návyky. I v případě, že vaše trávicí obtíže nejsou závažného charakteru, mohou být stresující a nepříjemné – zejména, pokud trvají delší čas.

Jednotlivé potíže spolu často navzájem souvisejí a lidé pak trpí i několika obtěžujícími příznaky najednou. Není proto divu, že hledají účinnou úlevu. U mnoha lidí se trávicí obtíže objevují opakovaně. Zjistit příčinu konkrétního trávicího problému může být složité. Pravdou je, že ne všechny příčiny byly dosud objasněny. Víme však, že svou roli mohou hrát jak dědičnost, tak vnější faktory, stres, emoční napětí, změny stravovacích návyků nebo také užívání některých léčivých přípravků. Některé funkční poruchy trávicího traktu jsou spojeny s trávicími potížemi:

 • Křeče – příčiny křečí v žaludku a střevech jsou různé – mohou být způsobeny nadměrnou tvorbou střevních plynů, nebo také virovou či bakteriální infekcí
 • pocit plnosti – mezi příčiny patří smrštění svalů žaludeční stěny, které brání žaludku dostatečně se roztáhnout a pojmout tak dostatečný objem potravy
 • nafouknuté břicho – příčinou může být například pomalá pasáž natrávené nebo hůře stravitelné potravy trávicí soustavou nebo nadměrná tvorba střevních plynů. Může být způsobeno rovněž spolykáním příliš velkého množství vzduchu
 • nevolnost –má mnoho příčin –jedná se často o požití zkažené či těžce stravitelné potravy, rychle snědená jídla, nezvykle kořeněná jídla..

1a

Některé rady, jak předcházet zažívacím obtížím:

 • Vyhýbejte se pokrmům, po nichž obvykle pociťujete bolesti břicha
 • Nejezte, když jste ve stresu
 • Na jídlo si vyhraďte dostatek času
 • Jezte častěji a menší porce
 • Před polknutím potravu dobře rozkousejte
 • Žvýkejte jídlo pomalu a důkladně
 • Nejezte tučná, mastná jídla
 • Jezte vsedě
 • Nepijte perlivé nápoje

Pro úlevu můžete využít účinky bylinných kapek, léčivého přípravku Iberogast®. Iberogast® je účinný tím, že díky svému složení dokáže komplexně působit na různé části trávicího traktu a řešit tak širší škálu příznaků. Přináší účinnou úlevu od celé řady trávicích obtíží včetně bolestí břicha a křečí, pocitu plnosti, těžkosti, nafouklého břicha, nadýmání a nevolnosti. Obsahuje výtažky z 9 léčivých bylin:

 1. Nať iberky hořké
 2. Kořen anděliky
 3. Květ heřmánku
 4. Plod kmínu
 5. Plod ostropestřce mariánského
 6. Listy meduňky lékařské
 7. Listy máty
 8. Vlaštovičník větší
 9. Kořen lékořice

Každá z pečlivě vybraných léčivých bylin má zvláštní aktivní složky, které působí na příčiny trávicích obtíží. Léčivé byliny společně působí na různorodé projevy trávících obtíží a Iberogast®  vám díky nim poskytuje multisymptomatickou úlevu.

1b

Iberogast® můžete užívat tak dlouho, jak budete potřebovat. Závisí to na závažnosti vašich obtíží a na tom, jak dlouho trvají. Během těhotenství a kojení se užívání Iberogastu® nedoporučuje. Pokud nebudete cítit úlevu od akutních příznaků po souvislém užívání Iberogastu® (3x denně 20 kapek) do tří dnů, poraďte se se svým lékařem. Iberogast®   přináší úlevu i dětem od 6 let (3x denně 10 kapek).

Než začnete užívat Iberogast®, vždy si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Iberogast® je lék k vnitřnímu užití.

Zdroj: www.iberogast.cz

Komerční sdělení                                                                                                L.CZ.COM.CC.04.2018.1397