Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu pro děti

animalsZvlhčovač vzduchu americké značky Crane je skvělým dárkem pro Vás i Vaše dítě. Barevný a hravý design v podobě zvířátka se hodí do každého dětského pokojíčku nebo bytu jako dekorace.

Rozprašovač zvlhčovače vibruje na ultrazvukové frekvenci a vytváří mlhu, která se snadněji rozptyluje do ovzduší, než kapky, které padají na zem. Tato mlha se postupně rozpouští a tím se zvyšuje vlhkost ve vzduchu.

Pravidelné zvlhčování vzduchu zmírňuje kašel, rýmu a příznaky chřipky jako je ucpaný nos, otoky nosních sliznic, popraskané rty a pomáhá i při laryngitidě.

Laryngitida je zánět horního úseku dýchacích cest (zánět hrtanu), který může postihnout všechny věkové skupiny. Přestože zánět hrtanu vypadá hrozivěji, než ve skutečnosti je, nepodceňujte jej a sledujte jeho varovné signály. Nejčastěji se laryngitida vyskytuje u dětí od dvou do pěti let. V tomto věku jsou nejužším místem dýchací prostory pod hlasivkami. Proto i relativně malý otok může vést k rozvoji velkých dýchacích potíží.

Laryngitida je způsobena virovou infekcí, neexistuje však rada, jak jí předejít. Lze provést základní opatření, které riziko vzniku infekce sníží:

– Nepřetápějte v místnosti, kde dítě spí.

– Pravidelně zvlhčujte vzduch, je-li v domácnosti sucho a přetopeno. Dýchací cesty jsou suchým vzduchem drážděny a snižuje se jejich obranyschopnost.

Otázky:

Proč používat zvlhčovač vzduchu?

Skutečná otázka je „proč by ne“? Zdraví je přece to nejdůležitější. Vlhkost vzduchu ředí hlen ve vedlejších nosních dutinách, což usnadňuje dýchání, zmírňuje kašel, rýmu a příznaky chřipky.

Jak zvlhčovač pomohl vašemu synovi?

„Mého syna postihla laryngitida v útlém věku hned několikrát za sebou. V noci nemohl spát, často ho dráždil suchý kašel. Mnohokrát jsme šli v noci na krátkou zdravotní procházku, aby se nadýchal čerstvého vzduchu a pak mohl v klidu spát. Nakonec jsme mu místo nočních procházek koupili zvlhčovač, který se stal pomocníkem pro zdravý a klidný spánek, neméně pak kamarádem i dekorací do jeho pokojíčku. A rozhodně této investice nelitujeme. On sám s oblibou říkává „hrošíka mám rád, můžu klidně spát,“ říká Leona Hrtánková, maminka 7-letého Patrika a jednatelka společnosti BabyElement s.r.o., která je distributorem zvlhčovačů značky Crane.

Zvlhčovače vzduchu zakoupíte ZDE.