Uroinfekce postihují polovinu žen, antibiotika nemusejí zabrat

Každá druhá žena prožije alespoň jednou za život infekci močových cest. Recidiva tohoto závažného onemocnění se týká poloviny z nich, přičemž nejčastěji k opakování zánětu dochází do půl roku. Uroinfekce se však nevyhýbá ani mužům. Jako největší problém se pak jeví vznikající odolnost vůči léčbě.

Rizikových faktorů vzniku uroinfekce je celá řada. Patří mezi ně dokonce i tak samozřejmé věci, jakými je pravidelný pohlavní styk, používání antikoncepce či těhotenství a menopauza. Ačkoli je možné nemoc léčit antibiotiky, jejich nadužívání výrazně zvýšilo odolnost bakterií, které problém způsobují. Samotná antibiotika navíc mohou vedle jiného způsobovat průjmy, kožní infekce a narušení prospěšné bakteriální flóry. Proto je nutné dbát na prevenci a pokusit se vyvarovat opakování zánětu.
urologica-probiakut

K tomu může být velice vhodné užívání vysoce koncentrovaného extraktu z celých plodů brusinek, takzvaného CRANMAX®. „Podle klinických studií je CRANMAX® efektivnější než běžné brusinkové extrakty a oproti placebu snižuje opakování infekce močových cest čtyřnásobně. Při denní dávce 500 mg je stejně účinný jako antibiotika a zároveň nemá žádné nepříznivé účinky,“ vysvětluje Klára Minczinger ze společnosti Generica, která v současné době uvádí na trh přípravek Urologica probiakut. Ten obsahuje právě extrakt CRANMAX®, vlákninu inulin a 3 druhy „přátelských“ bakterií.

Tyto bakterie mohou být podle studií prospěšné pro udržení zdravých močových cest. Výsledky totiž naznačují úzkou souvislost mezi ztrátou normální pohlavní mikroflóry, zejména rodu Lactobacillus, a zvýšeným výskytem infekcí močových cest. „Při denním užívání 2 želatinových kapslí Urologica probiakut je zaručen dostatečný příjem probiotických kultur i účinných látek z extraktu CRANMAX®. Přípravek navíc obsahuje pouze bezpečné přírodní látky, které je možné užívat během těhotenství i při kojení. Vhodný je i pro vegetariány, neobsahuje laktózu ani sacharózu a může se podávat i jako podpora léčby antibiotiky,“ uzavírá Minczinger.