Už jste vyzkoušeli čerstvou novinku Bio Kyosun Rooibos? Seznamte se!

Tento jemně mletý čaj z Afriky si připravíte na milion způsobů, je plný antioxidantů, má karamelovou chuť a neobsahuje žádný kofein.

Co je to rooibos?

Rooibos, česky čajovec kapský, je rostlina, která roste na jednom jediném místě na světě – v malé části Jihoafrické provincie Západní Kapsko, v horách Cederbergu. Z této rostliny se v Africe tradičně vyrábí nápoj, kterému se říká „červený čaj“, ačkoli neobsahuje absolutně žádný čajový kofein. Afričané si ho už po staletí vychutnávají jako výluh s mlékem a cukrem, ale my pro vás máme novinku – rooibos mletý na sametově jemný prášek!

Čím se Bio Kyosun Rooibos liší od klasického rooibosu?

Když se keře rooibosu v Africe sklidí, rostlina se naseká na malé kousky a suší se přímo na africkém slunci. Takový rooibos je obyčejně dávkován do čajových sáčků a pije se jako louhovaný čaj. Bio Kyosun Rooibos posouvá tento nápoj ještě o krok dál. Nasekaný rooibos mele v mlýnech, které se používají k výrobě čaje matcha. Díky mletí vzniká extra jemný prášek červenohnědé barvy. Když se takto namletý čaj rozmíchá ve vodě, pijeme v podstatě celou rostlinu rooibosu a naše tělo tak využije maximum jeho unikátních prospěšných látek.

Rooibos je totiž plný antioxidantů, najdeme v něm i stopy minerálů a vitamínů, jako například vápník, železo nebo draslík. Když pijeme louhovaný rooibos, dostaneme do organismu jenom zlomek těchto prospěšných látek. Když ale pijeme jemně drcený Bio Kyosun Rooibos, získá naše tělo až 10x víc antioxidantů a dalších blahodárných složek než při pití samotného výluhu. Bio Kyosun Rooibos se navíc pyšní certifikátem BIO.

0 % kofeinu

Je to tak, rooibos neobsahuje žádný kofein! Ti z vás, kteří jsou citliví na kofein, děti, těhotné i ti, kteří si chtějí vychutnat horký nápoj před spaním, ale bojí se probdělé noci – právě jste našli svůj vytoužený nápoj!

Rooibos můžete pít i na prázdný žaludek, můžete si ho připravit jako ledový čaj a příjemným způsobem doplňovat pitný režim.

Podle některých zdrojů rooibos dokonce pomáhá zklidnit tělo i mysl a navozuje pocit klidu a relaxace.

Rychlá a snadná příprava, cukr netřeba

Bio Kyosun Rooibos si připravíte snadno v jakékoli uzavíratelné láhvi. Jednoduše vsypete obsah sáčku, zalijete 300 ml studené nebo horké vody, prošejkujete a můžete pít! Dochutit nápoj můžete různým exotickými kořením nebo ovocem, například vanilkou, skořicí, citronem, pomerančem nebo broskví. Přidat můžete i kostky ledu nebo mléko a vytvořit si rooibos latte.

Rooibos je přirozeně nasládlý, takže je skvělou alternativou pro mlsouny, kteří se ale chtějí vyhnout umělým sladidlům – jeho chuť je často popisována jako oříšková, karamelová, mírně nasládlá nebo dokonce medová.