Užijte si podzim bez chřipky a nachlazení!

Když babí léto vystřídají deštivé a chladnější dny, které s sebou následně přinesou i vyšší výskyt chřipkového onemocnění, je důležitější než kdy jindy myslet na prevenci. Každoroční doporučovanou „klasikou“ je dostatečný přísun vitaminů, ať už v podobě ovoce a zeleniny nebo ve formě potravinových doplňků, a samozřejmě i podpora zdravého životního stylu: správná výživa, otužování, psychická pohoda a pravidelný pohyb.

S posílením obranyschopnosti našeho organismu je úzce spojován vitamin C nebo-li kyselina askorbová. Vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální funkci imunitního systému. Mezi nejbohatší přírodní zdroje vitaminu C patří například šípek či plody rakytníku, ale většina z nás ho má spojený hlavně s citrónem či citrusovými plody.

Také je velmi důležité dbát na hygienu, protože chřipkový virus se přenáší vzdušnou cestou drobnými kapénkami sekretů dýchacích cest a dokáže přežít i několik hodin na předmětech. Nikdy nevíte, po kom saháte na kliku u dveří či madlo v autobuse.

Co tedy dělat, když vás chřipka „přepadne“?

Zvýšenou teplotu dokáže snížit řada látek. Nejdéle známou a používanou je kyselina acetylsalicylová, která působí nejen proti horečce, ale i proti bolesti. Navíc oproti paracetamolu působí protizánětlivě a podporuje tak regeneraci organismu a výhodou kyseliny acetylsalicylové je nejen její širší záběr léčiva, díky proti zánětlivému efektu, ale také nízké riziko předávkování. Při špatném dávkování paracetamolu může dojít k poškození jater.  Mezi přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou patří například originál Aspirin, dále pak generika jako Acylpyrin či Thomapyrin. V České republice je nejznámější a nejprodávanější Acylpyrin, který je cenově dostupnější než originál, který změnil po několika letech pouze svůj vzhled, ale účinnost a složení zůstala na stejné úrovni.

 Pro urychlení účinku a vyšší podporu imunitního systému je možné využít kromě klasické bílé tablety i šumivé tablety s přidaným vitaminem C, kdy je urychlen nejen účinek, ale také podpořena normální funkce imunitního systému díky přítomnosti vitamínu C. Tuto kombinaci látek naleznete například v přípravku Acylpyrin + C.

A teď to hlavní na závěr, v případě už chřipku máte, vyměňte cestu do práce za cestu do postele, vyležte se, vaše tělo i okolí vám za to budou vděčné, pijte hodně tekutin a hlavně nešiřte ji dál!

www.acylpyrin.cz

ACYLPYRIN® 500 mg tablety – registrovaný léčivý přípravek. Perorální podání. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.