V čem spočívá genialita kolagenu v kosmetice?

Xhekpon_portfolioKolagen je bílkovina, která přirozeně určuje tvar a další vlastnosti kožní tkáně. Udržuje pokožku silnou a pružnou. Je přirozenou složkou pleti a jedním z nejdůležitějších pojivových vláken v našem těle. Pokud tělo nebude mít dostatek kolagenu, projeví se to na pleti, ale i vlasech a nehtech. „Za pokles kolagenu v našem těle je zodpovědné kromě stárnutí také zrychlený styl života, stres, nedostatek odpočinku, kouření, alkohol a nadměrná expozice na slunci,“ říká kosmetička Zuzana Kroupová, odborná poradkyně značky XHEKPON.

Kolagen působí v hlubších vrstvách kůže (vrstvy dermis a hypodermis), kde má nezastupitelný úkol, a sice udržovat její pevnost a obnovovat buňky. Tím přirozeně omlazuje a vyživuje pleť a redukuje vrásky. Pokožka se tak stává pevnější, pružnější a odolná vůči vnějším vlivům. Navíc má kolagen další úžasnou vlastnost, a to že na svůj povrch váže větší množství molekul vody a tím udržuje pleť déle hydratovanou.

Účinky Kolagenu

  • Zlepšuje pevnost pokožky, čímž minimalizuje přítomnost viditelných mimických vrásek
  • Stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu
  • Zlepšuje celkový vzhled pokožky, má vyživující a revitalizující účinky
  • Výrazně zlepšuje hydrataci pokožky tím, že na svůj povrh váže větší množství molekul vody
  • Vytváří na pokožce ochranný film, který zabraňuje ztrátám vlhkosti
  • Účinně redukuje kožní nerovnosti, zlepšuje její jemnost a elasticitu
  • Rozjasňuje a sjednocuje barvu pleti
  • Je hypoalergenní

Proč je nutné vybírat produkty s hydrolyzovaným kolagenem?

Kolagen v nativní (přirozené) formě je také znám jako želatina. Jeho vstřebávání do organismu ale není snadné, a proto se speciálně upravuje a přeměňuje na hydrolyzovaný kolagen. Hydrolýza se zpravidla provádí tak, že do kolagenového roztoku jsou přidány enzymy (proteázy), které štěpí bílkoviny. Po skončení enzymatického štěpícího procesu se tento termicky zastaví, kolagen se horkovodně doextrahuje a sprejově usuší, čímž získá svoji poměrně dobrou rozpustnost ve studené vodě. Hydrolyzovaný kolagen tak má všechny dobré vlastnosti klasického kolagenu a navíc tu výhodu, že se do pokožky vstřebá beze zbytku.

Na trhu existuje mnoho produktů, které obsahují kolagen, ovšem ne všechny obsahují tento účinný. Kosmetická řada XHEKPON® obsahuje hydrolyzovaný kolagen, který předchází tvorbě vrásek, zpomaluje stárnutí pleti a zpevňuje kontury obličeje. Udržuje pleť trvale hydratovanou a chrání ji před nepříznivými vnějšími vlivy a dodává pleti mladistvý vzhled.