Věnujte dětské pokožce tu nejlepší možnou péči

Každý rodič chce mít zdravé a spokojené dítě. Kromě ukojení potřeby jídla a spánku je pečovat o jeho pokožku. Aby byla zdravá, hydratovaná a jemná jako dětská prdelka.

Pokožka miminka je jemná, citlivá a není zcela vyvinutá její ochranná funkce. Je až pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka. Je náchylnější k napadení škodlivými bakteriemi a vysychání. Chraňte ji a najděte takovou kosmetiku, která ji bude pěstovat a chránit.

Funkce kůže

Kůže je důležitý orgán, který chrání tělo před viry a bakteriemi a zároveň před vnějšími vlivy. Udržuje optimální hladinu vody a napomáhá regulaci tělesné teploty. Je velmi citlivá, reaguje i na ten nejjemnější podnět. Ať už jde o teplotu nebo bolest.

Ochranná funkce

Pokožka chrání naše tělo před vnějšími vlivy, mezi které patří výkyvy teplot, ztráta tekutin, vstup nečistot a různých mikroorganismů do našeho organismu.

Schopnost termoregulace

Schopnost kontrolovat svou tělesnou teplotu. To je důležité také jako ochrana před různými viry a bakteriemi, ale také před přehřátím, nebo prochladnutím organismu.

Smyslové vnímání

Kůže v sobě má buňky, které nás obratem upozorní na bolest či změnu teploty.

Vstřebávání

Zdravá kůže absorbuje jen velmi malé množství látek. Ta poškozená jich absorbuje mnohem více, a právě tady je původ různých infekcí. Kůží prostupují látky rozpustné v tucích (např. různé masti a krémy) a dýchací plyny.

Vylučovací funkce

Kůže se významně podílí na vylučování chemických látek z těla, stejně jako ledviny. Mazové a potní žlázy prostřednictvím svých sekretů pokožku chrání. Vylučují z těla vodu, soli, tuky a další. Důležitý úkol v oblasti termoregulace hraje také vylučování potu.

Skladovací a estetická funkce

Kůže se se podílí na látkové výměně, uchování tuků, vody, minerálů a vitamínů. Kromě toho plní také estetickou funkci. Co se stane, když se člověk stydí nebo je nervózní? Zpotí se a zčervená.

Jak o pokožku dětí pečovat?

Když pokožka není dostatečně hydratovaná, dochází k popraskání kůže a vzniku oděrek. Pravidelně ji hydratujte. Pijte dostatek vody, používejte hydratační krémy. Dávejte pozor na to, jak často pokožku umýváte a jak teplá je voda.

Pokožka dětí je mnohonásobně citlivější než pokožka dospělých. Věnujte jí o to důkladnější péči. A v oblastech, kde hrozí zapaření, v kožních záhybech, na zadečku a dalších to platí dvojnásob.

Náš tip: Vyzkoušejte dětskou kosmetiku Onclé

Obsahuje vysoký podíl jedinečných aktivních látek, přírodních složek a BIO olejů. Výrobky Onclé jsou šetrné vůči životnímu prostředí. Je dostupná pro všechny ženy a děti.

Ošetří dětskou pokožku při koupeli, po ní i během přebalování. V nabídce totiž kromě mycího mléka, tělového oleje a balzámu, jsou také vlhčené ubrousky.

Na první pohled krásné balení, na první dotek hebkost, hydratace a jemná vůně. Pro dětskou pokožku jako stvořené. Při pravidelném používání tělového balzámu je pokožka krásně hebká a voňavá. Balení s pumpičkou a dávkovačem je super. Oceňuji hlavně u starší dcerky, která se chce mazat stejným krémem jako miminka, ale z tuby vždycky vymáčkne ohromné množství krému.

Dětské pečující mycí mléko na tělo a vlásky s BIO šípkovým olejem

Dokonale a šetrně očistí citlivou novorozeneckou a dětskou pokožku, včetně vlasů a pokožky hlavy. Zanechává ji hydratovanou, vyživenou a bez podráždění. Vitamíny pro zdraví pokožky dodá BIO šípkový olej, který působí protizánětlivě, relaxačně a zklidňuje před spánkem.


Dětský vyživující tělový olej s BIO šípkovým olejem

Vysoce kvalitní přírodní oleje z mandlí, bavlníku a ostropestřce obohaceny o oleje z broskví a meruněk, vyživují a chrání pokožku, snižují riziko podráždění, zarudnutí a alergie. Přírodní squalen vytváří jemný film a zanechává pokožku hebkou a zářivou.

Dětský ochranný tělový balzám s BIO šípkovým olejem

Jemné hydratační mléko vyživuje, zklidňuje a chrání citlivou novorozeneckou a dětskou pokožku. Lehce se vstřebává a dlouhodobě hydratuje. BIO šípkový olej dodává vitamíny pro zdraví pokožky. Působí i protizánětlivě, relaxačně a zklidňuje před spánkem.

Dětský ČISTÍCÍ OLEJ na zadeček s BIO šípkovým olejem

Čistící olej s přídavkem jemného přírodního tenzidu dokonale a šetrně čistí citlivou novorozeneckou a dětskou pokožku v oblasti plenek. Jemně odstraní nečistoty a zanechá pocit čistoty. Poskytuje také prevenci před podrážděním a zarudnutím na zadečku, bez potřeby dalšího ošetření.

Produkt, který mě hodně překvapil. Nikdy by mě nenapadlo plenkovou oblast čistit olejem. Ale funguje to. Nemusíte používat žádné mastičky a krémy.

Vlhčené ubrousky Onclé

V nabídce jsou ve dvou variantách. S BIO šípkovým olejem a s přírodním squalanem. Oboje šetrně očistí dětskou pokožku od nečistot a zároveň ji zklidní a hydratují.

Kosmetika Onclé rozhodně stojí za vyzkoušení. Většinou nedám na první dojem. Za krásným obalem není vždy kvalitní obsah. V tomto případě to ale byly zbytečné obavy. Oceňuji hlavně obsah přírodních složek.