VIP péče v období těhotenství a kojení

Baby eating mother’s milk. Mother breastfeeding baby. Beautiful mom breast feeding her newborn child. Young woman nursing and feeding baby. Concept of lactation infant.

V těhotenství prochází tělo mnoha změnami, které jsou spojené s velkým energetickým výdejem Je přirozené, že každá nastávající maminka chce mít vše pod kontrolou a pro zdraví svého miminka udělá maximum.

Je zapotřebí si uvědomit, že na některé látky má organismus v době těhotenství zvýšené nároky. Na svou životosprávu by tak maminky měly dbát především v období těhotenství a kojení, kdy tělo vyžaduje větší dávky většiny vitaminů a dalších důležitých látek. Nesmíme zapomínat na důležitost některých vitamínů a živin již od období plánovaná těhotenství.

Komplexní řešení bez nutnosti obav, zda náš jídelníček pokryje všechny oblasti výživy, představuje doplněk stravy VIP MAMI. Přípravek je určen pro těhotné ženy a kojící maminky, ale také pro ženy, které těhotenství právě plánují. Jedná se o první multivitamin v Česku obsahující unikátní kombinaci vitaminů, minerálů, DHA, EPA, laktobacilů a zázvoru navíc. Toto inovativní složení bylo odborníky vyvinuto přímo na míru maminkám. 

Doplněk stravy VIP MAMI jako jediný na českém trhu kromě unikátní kombinace vitaminů, minerálů, DHA a EPA obsahuje také laktobacily a zázvor. V každé tabletě je 5 miliard CFU bakterií Lactobacillus rhamnosus HN001, které jsou chráněné patentovanou technologií Intelicaps. Díky této technologii jsou laktobacily chráněné při průchodu trávicím traktem a je zabezpečeno jejich působení na správném místě, tedy ve střevě. Výhodou mikroenkapsulace laktobacilů je odolnost vůči vyšší teplotě, díky čemuž není přípravek nutné skladovat v lednici. Další složkou je prášek z oddenku zázvoru, který se využívá na zmírnění nevolnosti v průběhu těhotenství.

Doplněk stravy VIP MAMI dále obsahuje komplex 12 vitaminů a 9 minerálů. Důležitou složkou multivitaminu VIP MAMI je Kyselina listová (vitamin B9), která přispívá k růstu zárodečných tkáni během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. Doplňkový příjem kyseliny listové zvyšuje u těhotných žen hladinu folátu. Nízká hladina folátu u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Příznivého účinku se dosáhne u žen v reproduktivním věku při doplňkovém denním příjmu folátu 400 μg v době nejméně od jednoho měsíce před početím a do tří měsíců po početí. Vitaminy C a E působí jako antioxidanty. Vitamin C se podílí i na normální tvorbě kolagenu v krevních cévách, kostech, chrupavkách, dásních i kůži a zlepšuje vstřebávání železa. Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, zinek k normální syntéze DNA, jód pak ke správné funkci nervového systému. VIP MAMI obsahuje také železo.

„V praxi se nejčastěji v těhotenství setkáváme s nedostatkem železa, což má za následek chudokrevnost. Chudokrevnost se projevuje únavou, bolestmi hlavy či závratěmi. Ženy by měly dbát na jeho dostatečný příjem ve stravě nebo ho doplnit ve formě vitamínového přípravku, aby předešly příznakům spojených s anémií,“ říká MUDr. Radka Gregorová, gynekoložka z Lékařského Domu na Praze 7.

V kapslích přípravku VIP MAMI jsou DHA a EPA, jde o omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají k normální funkci srdce a udržení krevního tlaku. DHA navíc napomáhá i ke správné funkci mozku a zraku miminka. Příznivého účinku se dosáhne při přijmu 250 mg DHA denně.

Doplněk stravy VIP MAMI, multivitamin s Lactobacillus rhamnosus HN001 v kombinaci se zázvorem, je k zakoupení na e-shopu Pilulka zde.

Každé balení obsahuje 30 tablet a 30 kapslí, užívá se 1 tableta a 1 kapsle denně.

Zakoupením přípravku VIP MAMI navíc získáte i dárkový poukaz na jakoukoliv lekci cvičení s kočárkem fitMAMI.