Viridian Cardio Multi – dopřejte svému srdci a cévám to nejlepší

cardio multi obrazek 2

Viridian Cardio Multi obsahuje speciálně vybrané vitamíny, minerály a další účinné látky určené pro podporu srdce a cév. Celkem jich je v doplňku obsaženo přes třicet, přičemž kvalitou a čistotou tvoří naprostou špičku mezi tím, co můžete svému tělu nabídnout.

A proč myslet na doplněk stravy určený pro srdce a cévy? Protože v současné době jsou nemoci kardiovaskulárního systému (tedy nemoci srdce a cév) jednou z nejčastějších příčin úmrtí v České republice i ve světě.

Nemoci srdce a cév

Tato onemocnění většinou vznikají postupně během dlouhé doby a jsou z významné části zapříčiněna nevhodným životním stylem. Můžeme jim však předcházet pravidelným sportem, nekouřením, omezením alkoholu, vynecháním nadmíru tučných, solených, smažených (obecně průmyslově upravených),  či jinak nevhodných jídel ze stravy.

A tomuto všemu můžeme ještě významně pomoci užíváním kvalitních přírodních doplňků stravy zaměřených na stav srdce a cév.

Rizikové faktory

U kardiovaskulárních onemocnění existují rizikové faktory výrazně zvyšující šance na jejich rozvoj. Jde především o tyto:

  • Vysoký krevní tlak – pokud se nekontrolovaně zvyšuje, může škodit zdraví srdce i dalších důležitých orgánů jako jsou ledviny a mozek. Bývá často označován jako „tichý zabiják“, neboť si většina lidí vůbec nevšimne symptomů, co jej doprovází.
  • Vysoká hladina LDL cholesterolu – obvykle souvisí se zvýšenou spotřebou živočišných tuků. Nadbytečný cholesterol se pak může začít ukládat na stěnách tepen. Ty se zúží a sníží se průtok krve do srdce, mozku, ledvin a dalších částí těla.
  • Obezita – v České republice se nad hranicí normální hmotnosti dle hodnot BMI pohybuje 73 % mužů a 55 % žen a do kategorie obezity spadá 29 % mužů a 25 % žen. Obezita významně zvyšuje riziko vzniku nemocí srdce a cév i dalších chorob jako je např. diabetes typu II.

cardio multi obrazek uvodni

Jak pomůže Cardio Multi

Všechny složky obsažené v doplňku Cardio Multi byly vědecky prozkoumány a byl potvrzen jejich účinek. Ten souvisí především s těmito oblastmi:

  • Celkový stav srdce a cév
  • Prevence onemocnění kardiovaskulárního systému
  • Hladina cholesterolu
  • Hodnota krevního tlaku

A co konkrétně tedy Cardio Multi obsahuje?

Extrakt z plodu granátového jablka – Granátové jablko je bohaté na polyfenoly, u nichž byly potvrzeny účinky související s potlačením oxidativního stresu, kornatění cév a zvýšeného krevního tlaku.

Extrakt z česneku – česnek obsahuje velké množství flavonoidů a sloučeni jako je například alicin, jejichž účinky souvisí s hladinou krevních tuků, stavem cévních buněk a jejich fungováním.

Vitamín K2 – vitamín K je kofaktorem pro enzymy zapojené do procesu srážení krve a jeho účinek také souvisí s prevencí ukládání nežádoucího vápníku na cévních stěnách.

Koenzym Q10 – koenzym Q10 se ve vysokých koncentracích vyskytuje přímo v srdci, je tedy nezbytný pro jeho fungování.  Jde také o antioxidant zapojený do činnosti energetických center buněk.

Selen – účinky tohoto minerálu souvisí s ochranou srdce proti kardiotoxickým prvkům a také prevencí infarktu myokardu. Rovněž hraje svoji roli ve fungování imunitního systému.

Vitamíny skupiny B2 – jsou nezbytné pro mnohé tělesné procesy, například metabolismus glukózy, produkci koenzymů a hormonů a syntézu DNA/RNA. Účinky vitamínu B3 souvisí s hladinou cholesterolu a metabolismem mastných kyselin. Vitamíny B12, B6 a kyselina listová jsou nezbytné pro metabolismus homocysteinu, jehož chronicky zvýšená hladina v těle přispívá k problém se srdcem a cévami.

Čistota produktů značky Viridian

Viridian Nutrition velmi dbá na čistotu a původ svých produktů. Všechny složky obsažené v Cardio Multi jsou 100% aktivní. Nenajdete v něm žádná chemická pojiva ani lepidla jako v běžných tabletách. Použitá je pouze forma kvalitních kapslí rostlinného původu. Produkty Viridian Nutrition také neobsahují žádné konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý ani kyselinu stearovou.