Viridian – etické vitamíny pro každého z rodiny

obrázek pilulka 1

Hledáte špičkový multivitamín pro vás i vaše blízké? Záleží vám na nejvyšší možné kvalitě, čistotě a účinku? Pak je pro vás anglická značka Viridian Nutrition to pravé. Pojďme si o ní říct více.

Viridian Nutrition je výrobcem etických vitamínových doplňků. Jde o rodinnou společnost založenou v roce 1999 v Anglii. Od té doby stále zůstává v rodinných rukou a stále se drží svého cíle vyrábět etické vitamíny. Ale co to proboha je, ten etický vitamín?

Žádná lepidla ani pojiva

Etický vitamín je takový, který neobsahuje žádné přidané složky jako lepidla nebo pojiva. Ta se vyskytují v běžných tabletách a tvoří až 50 % obsahu. Při pravidelné konzumaci obyčejných tablet pak do sebe za rok dostanete řádově kilogramy lepidel. Vitamíny Viridian nejsou v tabletách, ale v lehce rozpustných kapslích na rostlinné bázi. Tedy žádná lepidla ani pojiva. A ani žádný stearan hořečnatý nebo oxid titaničitý, které obsahují běžné kapslové produkty.

100% aktivní složky

Etické vitamíny obsahují 100% aktivní ingredience. Čisté rostlinné extrakty a minerály ve formách přirozených pro naše tělo. Běžné multivitamínové doplňky obsahují minerály ve formě oxidů, které tělo využije jen naprosto minimálně. V doplňcích Viridian najdete všechny látky v takové formě, v jaké se vyskytují v těle. Proto se můžou pyšnit tvrzením o maximální možné účinnosti.

Žádný cukr ani umělá sladidla

Etické vitamíny neobsahují žádný přidaný cukr nebo umělá sladidla, která jsou pro tělo a životní prostředí nepřirozená. Nadměrná konzumace cukru je problémem, o kterém se v současné době hodně mluví. Omezení cukru je v pořádku, neměl by však být nahrazen umělými sladidly jako je sukralóza, acesulfam, aspartam a dalšími. Dnes hojně používaná sukralóza je pouze další z dlouhé řady umělých, tedy pro tělo nepřirozených sladidel, které dle našeho názoru nemají v lidském těle co dělat. U sukralózy jde např.  o sloučeninu tří atomů chlóru a sacharózy pomocí kovalentní chemické vazby, která je typická pro horniny. V doplňcích Viridian nic takového nenajdete.

Pilulka obrázek 2

Netestováno na zvířatech

Etické vitamíny nejsou testovány na zvířatech. Dnes je stále běžné, že velké firmy testují své produkty na laboratorních zvířatech. Viridian to nedělá. 95 % doplňků Viridian je rostlinného původu.

Bez GMO, neozařováno

Užití geneticky modifikovaných složek je dnes čím dál běžnější. Běžné je také ozařování potravin kvůli ničení domnělých bakterií, kterým se však zničí i důležité vitamíny a další složky. Žádná ze složek obsažených v doplňcích Viridian nepochází z geneticky modifikovaného zdroje, ani nebyla ozářena.

Lokální producenti, BIO kvalita

Etické vitamíny pochází z etických zdrojů. To znamená od malých lokálních producentů, s nimiž Viridian udržuje korektní partnerské vztahy. Díky tomu je zároveň možné udržet si kontrolu nad čistotou výrobky od semínka v zemi až po výsledný doplněk. Více než 40 % produktů má také certifikaci BIO kvality.

Viridian = etické vitamíny s přírodním srdcem