Viridian High Five Multivitamin & Mineral Formula – dopřejte si kvalitu, tělo Vám to vrátí

Viridian High Five Multivitamin & Mineral Formula je jedním z nejprodávanějších multivitaminových produktů ve Velké Británii zaměřených na kvalitu a minimalizaci balastních aditiv. Produkt  nabízí  komplex nejdůležitějších vitamínů a minerálů, které organismus potřebuje pro své každodenní fungování. Tyto vitamíny a minerály jsou v přírodních formách velmi dobře využitelných pro tělo. Proč se vyplatí, mít po ruce dobrý multivitamín a multiminerál? A proč se vyplatí vybrat ten skutečně kvalitní? Pojďme se na to podívat.

Jak vybrat kvalitní multivitamín

Multivitamínový a multiminerálový doplněk proto může v dnešní době velmi významně přispět k zachování normálního stavu organismu. Jak ale vybrat ten správný? Stačí se držet těchto zásad:

1.Měl by být ve formě kapslí na přírodní bázi

2.Neměl by obsahovat žádná balastní pojiva, lepidla  a umělá aditiva

3.Měl by obsahovat vitamíny a minerály ve formách přirozených pro tělo

Všechny tyto parametry High Five Multivitamin & Mineral Formula splňuje. Vitamíny a minerály jsou uloženy v kapsli na bázi vojtěšky, spiruliny a borůvky. Tělo tak není jako v případě tablet zatíženo lepidly a pojivy.

High Five také neobsahuje žádná chemická aditiva jako stearan hořečnatý nebo oxid titaničitý, která se ve vitamínových přípravcích běžně používají.

A především – obsažené mikronutrienty jsou v přírodních formách dobře využitelných naším tělem. Např. železo je ve formě bisglycinátu železnatého, vitamín C ve formě askorbátu hořečnatého a zinek ve formě citrátu horečnatého. Tyto formy vitamínů a minerálů jsou ve srovnání s běžně užívanými formami efektivnější a pro tělo lépe dostupné.

Vitamíny a minerály ze stravy

V ideálním případě bychom měli přijímat dostatečné množství vitamínů a minerálů ze zeleniny, ovoce a dalších potravin. Bohužel, realita tak nevypadá, a to ze dvou důvodů.

Prvním je moderní  zemědělství a nakládání s potravinami, které má negativní vliv na obsah živin v půdě a následně i v plodech (zvyšující se tempo pěstování, málo odměňované druhy plodin, užívání pesticidů,ozařování potravin,…).

Druhým je moderní životní styl, který velmi často neposkytuje čas a prostor pro konzumaci dostatečného množství vhodných potravin, a navíc nedovoluje konzumovat je v klidu (konzumace ve spěchu a stresu vede k nižšímu vstřebání živin do těla, za konzumaci ve stresu se považuje i jezení u počítače nebo televize).

Stres a nezdravý životní styl

Dalším faktorem přispívajícím ke snižování hladin důležitých vitamínů a minerálů v těle je chronický stres a nezdravý životní styl.

Při stresu jsou v těle dlouhodobě aktivované procesy sloužící k řešení nárazových situací jako je boj, konflikt a podobně. Při tomto stavu nedochází k regeneraci, správnému vstřebávání živin a jsou vyplavovány látky, které při dlouhodobě zvýšených hladinách tělu škodí.

Když se k tomu ještě připočte pravidelná konzumace návykových látek a nedostatek spánku, což je dnes běžnou součástí života mnoha lidí, dostává se tělo do stavu, který je v dlouhodobém měřítku devastační. Posiluje totiž vznik chronického zánětu, který je počátečním stavem mnoha chorob.

Kdo může užívat High Five?

Každý dospělý – pokud jste vytížení v práci, jste v chronickém stresu, žijete ve spěchu, a nebo zkrátka chcete pomoci tělu, s High Five neuděláte chybu.