Víte, jak ulevit vašim bolavým vazům a kloubům?

sport

Kdo by to neznal. Tu špatně šlápnete, tu přepnete své síly. Výsledkem často bývají namožené svaly, natažené vazy nebo bolavé klouby. Nejen sportovce dokáží tyto obtíže pěkně potrápit. Zmírněte je.

Pohyb by měl být součástí našeho každodenního života. Někdy ale přeceníme své možnosti nebo třeba jen pospícháme. Nemusíme být nutně atletem, běžcem nebo vrhačem koulí, aby nás naše tělo prostřednictvím vazů, šlach nebo kloubů varovalo, že tohle už je moc a je třeba zvolnit tempo.

Na vině nemusí být jen sport. K přetížení může dojít i při běžných činnostech nebo při práci. Zánět šlach dokáže potrápit i maminky, které často zvedají své ratolesti, kadeřnice nebo ty, kteří příliš pracují na počítači. S klouby mají problém senioři. A tenisový loket také není jen doménou tenistů.

Když už k podobnému problému dojde, je třeba kloubům, vazům nebo šlachám co nejdříve ulevit. Dobrým pomocníkem mohou být novinky z řady Cosmos Active. Ani nám se podobné trable nevyhýbají a tak jsme se rozhodli produkty Cosmos Active vyzkoušet na vlastní kůži.

1

Kineziologická tejpovací páska Cosmos Active

Elastická páska se aplikuje na natažené svaly nebo vazy a vytváří tak pružnou oporu, která neomezuje pohyb a usnadňuje regeneraci. Kvalitní tejpovací páska je dostatečně pružná, spolehlivě lepí a pohodlně se nosí.

S kineziologickou tejpovací páskou Cosmos ACTIVE jsem byla velmi spokojená. Díky stručnému a výstižnému návodu uvnitř krabičky byla aplikace snadná. Páska skvěle zafixovala koleno bez potřeby použití ortézy. Překvapilo mě také jak skvěle drží na těle. Odlepila se pouze na místech, která byla více náchylná na otěr. Po sundání jsem na kůži neměla zbytky lepidla. Určitě doporučuji všem.

Kinezio tejp od Cosmosu o rozměru 5 cm x 5 m je dostupný ve třech barvách – růžová, modrá a béžová.

Páska je voděodolná, prodyšná a neomezuje pohyb. Součástí balení je i praktický návod. Dobře drží na kůži a stejně dobře se i sundavá. Je důležité si kraje dobře zaoblit, aby nedocházelo k přílišnému odlepování.


První pomoc – chladící polštářek i sprej

Ani lékárnička není všemocná. Těžko si v ní budete mrazit chladivý sáček pro případ nouze. Skvělou alternativou může být jednorázový chladící sáček. Praktická první pomoc a okamžitá úleva.

Sáček můžete mít po ruce kdykoli a kdekoli. V cestovní lékárničce, kabelce, batohu,… Ve chvíli, kdy sáček bude potřeba – ať už z důvodu zranění nebo třeba po bodnutí vosou. Stačí rozbalit, protřepat, silně zmáčknout – a dalších 30 minut si užívat chladivé úlevy. Vybírat můžete ze dvou velikostí.

Pro rychlou úlevu od bolesti může posloužit také Cosmos Active – Ledový sprej. Spolehlivá první pomoc při pohmoždění, u natažených svalů nebo při podvrtnutém kloubu. Postižené místo intenzivně zchladí a díky tomu vám rychle uleví od bolesti.

Sprej se snadno aplikuje přímo na postižené místo, kde okamžitě chladí a potlačuje bolest. Pomůže překlenout okamžik, než „nastartujete“ chladící sáček.

1b

Mentol nebo chilli papričky?

Po fyzické námaze nebo k ošetření tupých úrazů (modřiny, natažené svaly nebo přetížené klouby) použijte Chladivý gel Cosmos ACTIVE, který pomocí rostlinných výtažků zchladí postižené místo a uleví od bolesti.

Opravdu chladí, až skoro mrazí. Záleží ale na síle potíží. Když mě ruka opravdu hodně bolela, tak gel skoro až mrazil. Ve chvíli, kdy potíže polevily, už to nebylo tak intenzivní. Oceňuji, že gel lze používat několikrát denně.

Dopřejte tělu po sportovním výkonu příjemnou relaxaci s Hřejivým krémem Cosmos ACTIVE. Díky speciálnímu složení s rostlinnými výtažky a kapsaicinem vás intenzivně prohřeje, pomůže tělu relaxovat po sportu, a urychlí tak potřebnou regeneraci.

Báječný krém, který zahřívá tkáně a tlumí bolest. Oceňuji ho zejména ve chvílích, kdy přecením své síly a svaly na sebe začnou důrazně upozorňovat. Krém se dobře vstřebává, trochu pálí a co mě mile překvapilo – nevysušuje pokožku.