Vítěz d-Testu: Omega-3 Jamieson!

vitez d testu

Obsahují doplňky výživy omega-3 účinné látky skutečně v takové míře, jak slibují údaje na etiketě výrobku? Odpověď na tuto otázku dal nedávno renomovaný časopis d-Test.


D-test zkoumal 32 výživových doplňků
Chemickým analýzám na obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin – eikosapentaenové (EPA) a dokosahexaenové (DHA) podrobil 32 výživových doplňků.

Absolutním vítězem nezávislého testování se stal výživový doplněk s rybím olejem Jamieson Omega-3 Select z produkce kanadského výrobce přírodních vitamínů Jamieson Laboratories Ltd. s obsahem EPA v deklarované / zjištěné maximální denní dávce doporučené výrobcem na obalu: 900 mg / 1266 mg a obsahem DHA 600 mg / 837 mg – tedy cca o 40% více, než uvádí výrobce!

omega

Omega-3 kyseliny dodávají výživu buňkám a jejich absence v přijímané potravě může mít na svědomí kornatění cév a srdeční choroby, ale i zpomalení růstu, menstruační potíže, pohlavní poruchy, nadměrnou spotřebu tekutin, obezitu či změny na pokožce – suchou kůži, ekzémy, psoriázu .
Omega-3 kyseliny podporují mozkovou aktivitu, odstraňují únavu a výkyvy nálad vyúsťující do depresí, posilují imunitu. Jsou tedy přirozeným dopingem pro tělo i duši.