Vybavte se na cesty aneb Jaké svačinky přijdou k chuti a dodají Vám sílu?

výlety

Čas letních výletů, dovolených pod stanem a toulek přírodou je v plném proudu. Jejich úspěch závisí na mnoha faktorech. Správné oblečení, počasí, parta výletníků, … A také svačinka.  Mnoho rodičů je postaveno před zásadní otázku: Co zrovna dneska přijde dětem k chuti?

Jaká svačina je ta pravá, která přijde k chuti nejen dětem a zároveň se nezkazí a dodá tolik potřebnou energii a živiny? Přípravu na výlet nelze podcenit. Nespoléhejte na to, že cestou potkáte kiosek zrovna ve chvíli, kdy Vás nebo děti bude honit mlsná. Aco když nebudou mít, na co máte chuť?

Přípravu nepodceňujte!

Plánujte!

Naplánujte si cestu, kam povedou Vaše kroky. Vezměte v potaz počasí, vzdálenost a schopnosti všech účastníků. Přizpůsobte své plány tomu nejslabšímu článku.

Připravte se na cestu!

Udělejte si průzkum, zda po cestě potkáte nějaké občerstvení a můžete tak část potřebného proviantu dokoupit v průběhu cesty. Vaše záda to určitě ocení. Zkuste si také zjistit, co občerstvení nabízí – zda se jedná jen o rychlé občerstvení nebo si můžete koupit i něco zdravějšího.

Jaké svačinky jsou na cesty ty nej?

Cestujete li s malými dětmi, určitě oceníte různá cestovní balení jejich potravin. Od kojeneckého mléka až po přesnídávky.

Cestovní balení kojeneckého mléka

Ani přebalovací taška není nafukovací a i když si můžete mléko odsypat do malého zásobníku, nějaké to místo zabere. Na cesty tedy doporučujeme zakoupit si sáčky s porcí kojenecké výživy.

Když vyrážíme na cesty s nejmladším členem rodiny, osvědčily se nám sáčky s kojeneckou výživou. Dávka je přesně odměřena, vodu vezmu do termosky a mlíčko je hned připravené k podávání. Nám se osvědčilo Hami mlíčko, které se dobře připravuje, nehrudkuje a synovi chutná. Podobné balení ale nabízí i Nutrilon a další značky.

 bty

Zelenina

Ideální svačinkou na cesty je také zelenina. Třeba okurka Vás osvěží, dodá tekutiny i sílu, abyste došli až do cíle.

Ovoce

Místo sladkostí si s sebou vezměte ovoce. Utiší touhu po sladkém a navíc Vás osvěží. Tou pravou volbou na cesty je jablko nebo hroznové víno.Dětem ovoce můžete nakrájet na menší kousky.

Vynikající je i sušené ovoce, které Vám dodá energii a dětem může nahradit bonbonky.

Příkrmy v kapsičkách pro malé děti

Cestujete-li s malými dětmi, pak určitě vyzkoušejte balení příkrmů ve formě kapsiček. Na výběr máte z  ovocných i zeleninových svačinek, nebo si je můžete připravit doma. Příkrm si připravíte, jak jste zvyklí a naplníte jím kapsičku určenou k opakovanému naplnění.

received_2015816195400470

Náš tip: Hami kapsičky nyní za výhodnou cenu 4+1 zdarma

V naší nabídce naleznete spoustu příkrmů ve formě tzv.pouchů. Ty jsou na cesty naprosto ideální. Netíží vás sklenička a dítě se zvládne samo nakrmit. Navíc dětem chutnají.

Výběr příchutí je opravdu široký a uspokojí i ty nejmlsnější dětské jazýčky.

Děti Hami kapsičky milují! Na každý výlet je s sebou vozíme. Zaženou hlad, než dojdeme do cíle nebo jen když je honí mlsná. Dětem se líbí i obal, který je veselý a plný ovoce. Navíc je vidět dovnitř, co kapsičky obsahují.

Domácí pečené dobroty

Nebojte se na cestu upéct bábovku nebo třeba nějaké buchty. A když děti do přípravy a jejich pečení zapojíte, budou chutnat dvojnásob.

Připravte si sendvič

Připravte si sendvič s libovým masem a zeleninou, ozdobte jej tak, aby děti lákal k jídlu. Dětem přijde k chuti, zasytí a dodá všechny potřebné živiny.

Tyčinky

V létě se na cesty hodí také různé müsli tyčinky. Opět můžete vybírat ze široké nabídky balených tyčinek, nebo si je doma připravit sami. Ty domácí Vám budou zaručeně chutnat, protože do nich dáte jen to, co máte rádi. Nevíte, jak na to? Nechte se inspirovat třeba zde.

Oříšky

Sbalte s sebou na cesty různé oříšky. Vašemu tělu dodají vlákninu, bílkoviny i zdravé tuky.