Vyrazte do boje zákeřnému zánětu močových cest. Rozeznáte jeho příznaky?

První věc, která většinu lidí napadne v souvislosti se zánětem močových cest je, že by si měli důkladně chránit bedra před prochladnutím. Nesedat si na studená místa a během zimy se pořádně oblékat. Pokud mezi ně patříte i vy, pravděpodobně vás překvapíme. Prochladnutí pouze vytváří vhodné podmínky pro vznik a rozvoj zánětu močových cest, ale v žádném případě ho nezpůsobuje. Ve skutečnosti jej z 80 – 85 % způsobuje bakterie Escherichia coli, která se šíří močovým ústrojím a přirozeně sídlí ve střevech.

Pozor na první signály!

Ledviny, močovod, močový měchýř a močové trubice tvoří komplex močových cest, jenž slouží jako potrubní systém pro odvod moči ven z těla. Infekce, která zasahuje močový měchýř může být velmi bolestivá a nepříjemná.

Ještě horší alternativou je však zánět, který může napadnout ledviny. V takovém případě je nutná okamžitá návštěva lékaře, vyšetření a nasazení nezbytných antibiotik. Ačkoli antibiotika zabíjejí i tělu prospěšné bakterie, jsou v takovýchto případech jedinou možností, jak šířící se infekci zastavit,“ vysvětluje urolog MUDr. Vladimír Lenko, PhD., FEBU.

Mezi nejčastější příznaky zánětu močových cest patří nutkavá potřeba k močení doprovázená pocitem nepříjemného pálení či řezání a také krev v moči. Pokud takové projevy zpozorujete, měli byste začít urychleně jednat.

Chutnají vám brusinky?

Kanadské brusinky neboli klikva velkoplodá, jsou velmi oblíbenou a doporučovanou přírodní „superpotravinou“. Jsou vyzdvihovány zejména pro své složení nabité aktivními látkami. Kvalitní výtažky z tohoto  ovoce jsou charakteristické vysokým obsahem proanthokyanidinů, tedy fenolických sloučenin v tom správném poměru a množství.

Extrakt z kanadských brusinek doplněný o vitamín D, který přispívá ke správné funkci obranyschopnosti organismu a výtažek ze zlatobýlu obecného můžeme najít v doplňcích stravy Urinal Akut. Zlatobýl obecný je tradičně užívaná bylina pro zdraví močových cest a také řádné vylučování, kterým tělo vyplavuje a přirozeně se zbavuje škodlivin, bakterií a dalších nežádoucích látek.

Doplněk stravy se sladidlem

V případě, že vnímáte potřebu podpořit zdraví močových cest a vylučování je Urinal Akut vhodnou volbou. Doporučován je také v kombinaci s novinkou Urinal Express pH, ten neutralizuje kyselé pH moči, které je častou příčinou nepříjemných pocitů pálení a řezání. Oba je možné kombinovat s antibiotiky a klasickou léčbou zánětů močových cest. Jsou tak vhodnou podporou a doplňkem v každém případě.