Vyvarujte se 5 nejčastějších chyb při péči o pokožku v zimě

zima oblicej

Jeden den venku mrzne až praští, další den je poměrně teplo. Když se vydáte na hory, setkáte se s takovou zimou, že vám mrzne dech u pusy. Asi se většina z nás shodne, že taková zima, jaká je letos, tu dlouho nebyla. A je to právě pokožka, která je tomuto počasí vystavena napospas. Chraňte ji!

V zimě je pokožka vystavena střídání teplot, větru, sněhu i sluníčku. Teplotní šoky při přechodu z mrazivého počasí do vytopené místnosti jí taky nepřidají. Pokožka pak je napjatá, dehydratovaná, červená, štípe – no prostě nic příjemného. A navíc – všechny tyto obtíže přispívají ke vzniku vrásek. Jaké je řešení? Nezapomínejte na hydrataci a vsaďte na speciální „zimní“ krémy.

Pozor na dehydrataci

Pijte dostatek tekutin. I když je zima, organismus potřebuje vodu. Nedostatek tekutin pleť vysušuje a ta pak šupinatí. Ideální je pít čistou vodu nebo čaj. Káva a alkohol odvodňují. Takže za každým svařáčkem na zahřátí by měla následovat sklenice vody.

Pozor na výběr krému

Slyšeli jste už o „zimních krémech“? Ne? Tak to je chyba. Krémy, které používáme v zimě by měly mít speciální formu. Měly by mít vyšší podíl tukových látek (cholesterol, rostlinný olej, ceramidy) a antioxidantů.

Vyměňte lehké krémy za hutnější. Nezapomeňte ani na pleťovou masku. Chyba je říkat si, že v zimě není krém potřeba. Naopak. V zimě je potřeba ještě víc než v létě.

Nezapomínejte na rty

Jen rtěnka nebo lesk na rty nestačí. Rty je třeba hydratovat pomocí balzámu nebo vazelíny – a to hned několikrát denně. Jinak budou rty vysušené, popraskané, budou bolet a o vzhledu ani nemluvě.

zimni-set

Náš tip: Zimní péče od Weledy

Chraňte svou pokožku před nepřízní počasí s přírodní kosmetikou od Weledy. Krása z přírody je jejím mottem.

Coldcream

Výživný krém, který zvyšuje pružnost pokožky a chrání ji před chladem, větrem, sluncem i další venkovní slotou. Obsahuje rostlinné oleje, včelí vosk a přírodní éterické oleje.

Coldcream dobře roztírá a příjemně voní. Je skvělou ochranou pokožky v zimě. Nezapomeňte ho přibalit, když pojedete na hory. Na pokožce vytvoří jakousi vrstvu, která zamezí tomu, aby vaše pleť během pobytu venku dostala na frak. Bude jako v bavlnce a vy zapomeňte na štípání a svědění.

Tyčinka na rty Everon

Chrání a pěstí jemnou pokožku rtů bez toho, aby na ní zanechávala nepříjemný mastný film. Neobsahuje žádné látky na bázi minerálních olejů. EVERON chrání rty spolehlivě díky obsahu karité másla, candelilla a růžového vosku a také přirozeného UVF 4.

Každý rok na horách hledám drogerii a sháním vhodný balzám na rty. Nemůžu se totiž už ani napít ničeho teplého bez toho, abych zasykla bolestí. Letos jsem se nenechala zaskočit a na hory měla v tašce připravenou tyčinku Everon. Po jejím použití jsou rty hebké a jemné. Žádné praskání a pálení. A co víc, můžete ji použít i pod rtěnku, pokud chcete i na sjezdovce vypadat šik.

mesickovy-ochranny-balzam

Měsíčkový ochranný balzám

Chrání před chladem a sychravým počasím. Měsíčkový ochranný balzám Weleda chrání pokožku obličeje v chladném a sychravém počasí. Čistý včelí vosk a tuk z ovčí vlny vytvářejí ochrannou bariéru pleti, aniž by přípravek ovlivňoval dýchání pokožky.

Nezapomínejte ani na pokožku našich nejmenších. Měsíčkový ochranný balzám se hodí pro děti už od narození. Neobsahuje vodu, zato měsíček, který v ní je hojí a zklidňuje. Na pokožce vytvoří ochrannou vrstvu, ale pokožka stále dýchá. Důležité je, že se dobře roztírá, příjemně voní a nedráždí pokožku. Pro malé děti opravdu skvělý kamarád. Navíc, což oceníme spíš my, dospělí – je čistě přírodní.

zima

Pozor na sluníčko

I v zimě svítí a dokáže být skoro stejně ostré jako v létě. Nejen na horách, ale i ve městě. I v zimě tak není na škodu použití opalovacího krému. No uznejte. Nejeden z nás už přijel s obličejem spáleným, jediné bílé místo bylo kolem očí, kde jsme měli lyžařské brýle.

Nezapomínejte ani na ruce

Ty často vystavujeme chladu, dešti, sněhu. Na rukavice zapomeneme a ruce trpí. Pokožka je vysušená a praská. Nehty se lámou. Pravidelně a hojně je mažte. A to i když nosíte rukavice. Znáte to. Ruce jsou vizitkou člověka.