Vyvážený koktejl minerálů a vitamínů pro nastávající maminky

^22419C5C18AC429CD22A8E00B52C6E4555EA9620D9CA0E8179^pimgpsh_fullsize_distr

Velké změny v ženském těle, k nimž dochází během těhotenství, a růst a vývoj plodu zvyšují nároky organismu na některé složky potravy, zejména živiny, minerální látky a vitaminy. Tomu je samozřejmě třeba přizpůsobit jídelníček. Jelikož mnoho látek, které jsou pro správný vývoj miminka velmi důležité, nejsou v naší stravě během těhotenství dostatečně zastoupeny, užívají nastávající maminky doplňky stravy, díky nimž mají jistotu, že jejich organismus i nenarozené miminko dostávají správné denní množství vitamínů a minerálů.

Ke špičkovým výrobkům v oblasti doplňků stravy pro gsnastávající maminky patří novinka GS Mamavit Prefolin + DHA, který byl vyvinut ve spolupráci s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze Podolí, a to na základě nejnovějších poznatků o výživě těhotných a kojících žen.

Jedna tableta GS Mamavit Prefolin + DHA obsahuje vyváženou kombinaci 23 vitamínů a minerálů, jejíchž součástí je tzv. Prefolin®. Jedná se o speciální, čistě přírodní čtyřsložkový komplex látek, obsahující kyselinu listovou, vitamin C, vitamin E a jód, které jsou obzvláště důležité již v období před otěhotněním .

Klíčovou složkou Prefolinu® je kyselina listová. Má ochranný vliv na genetickou informaci, je nezbytná pro zdravý vývoj plodu a chrání miminko před škodlivými vlivy. Pokud budete užívat dostatečné množství kyseliny listové jako součást zdravé výživy již před otěhotněním, můžete napomoci normálnímu vývoji míchy Vašeho miminka. Důležitou složkou  Prefolinu® je jód. Je součástí hormonu štítné žlázy. Tyto hormony jsou nezbytné pro procesy látkové výměny, a tudíž se tělo bez dostatečného přísunu jódu  neobejde. Jeho dostatečný přísun je důležitý pro procesy růstu a zrání v době tělesného a duševního vývoje Vašeho miminka, a to již v raném stadiu těhotenství, kdy je zodpovědný zejména za správný růst a vývoj. Přípravek GS Mamavit Prefolin + DHA obsahuje, jak už samotný název napovídá, i DHA EPA, které patří do skupiny omega-3 nenasycených mastných kyselin, souhrnně označované také jako vitamin F. Mají nezastupitelnou roli pro funkci kardiovaskulárního systému.  Doporučený denní příjem 200–300 mg je v našich podmínkách často nedostatečný (je obsažen hlavně v mořských rybách a řasách). Tělo maminky je tak  jediným zdrojem DHA a EPA pro miminko v době těhotenství nejprve prostřednictvím placenty a později mateřského mléka.