Vyzrajte na křečové žíly!

shutterstock_61200172

Sedavé zaměstnání nebo naopak dlouhé stání, těhotenství či povánoční nadváha… Každý z těchto příznaků může vaše nohy poznamenat metličkovými žilkami nebo křečovými žilami.  Jak zabránit jejich vzniku, či jak zmírnit jejich projevy, vám prozradíme právě nyní.

Dá se ovlivnit vznik křečových žil a metličkových žilek?

Náběh na vznik křečových žil můžete do vysoké míry zmírnit, ale ne úplně zastavit. Genetiku a dědičné dispozice totiž nelze ošálit. Co ale ovlivnit můžete, je způsob sezení, nadbytečné kilogramy nebo životní styl. Není nic jednoduššího, než odložit vysoké podpatky hlouběji do skříně, nebo oblíbenou vanu plnou horké vody vyměnit za chladnější sprchu.

Cvičte s chutí

Pohyb a zase pohyb. Vyberte si takový, který vás bude bavit a naplňovat! Výběrem vhodné aktivity se velmi snadno vyvarujete obávané nadváhy, která navíc napomáhá k pocitu „těžkých nohou“. Vyzkoušet můžete plavání, jógu nebo pouze svižnou chůzi. Vyhněte se pouze prudkým skokům a nárazům, které křečovým žílám nahrávají.

Extra tip pro vás: Cvičení také před spánkem

Jak uvolnit nahromaděnou krev v dolních končetinách a trochu se rozhýbat? Je dobré mít končetiny výše než tělo. Jestliže jsou vaše nohy po dlouhém dni navíc citlivé, dopřejte si relaxaci.  Jednoduše proto pouze zvedněte nohy do výšky. Stačí jen deset minut a následně pomalými krouživými pohyby rozhýbejte kotníky, chodidla i prsty.

Pohodlí nadevše

Nošení vysokých podpatků nebo plochých bot je pro křečové žíly doslova „orná půda“. Zkuste podpatek raději nahradit pohodlnějším klínkem. Že se vám tento druh obuvi nelíbí? Tak mějte alespoň na paměti, že maximální výška podpatku při problémech s varixy je do tří centimetrů.

Vhodné mazání je klíčem k úspěchu

Žilní mazání De Luxe 1799 02Pociťujete napětí v nohou, nebo se dokonce projevily první křečové žíly či metličkové žilky? Sáhněte po osvědčeném přípravku z lékárnyPriessnitz® Mazání na žíly a cévy DE LUXE. Jedná se o gel s unikátním inovovaným složením, díky němuž pronikají účinné složky snáz ke kapilárním cévám a žilám a příznivě tam působí na jejich pružnost, pevnost a průchodnost. Ve složení tohoto přípravku figuruje unikátní kombinace escinu získaného z plodů jírovce maďalu a flavonoidů z červených listů vinné révy. Jestliže chcete svůj žilní a cévní systém ještě více podpořit, vsaďte na unikátního pomocníka v podobě doplňku stravy Priessnitz® Žilní a cévní výživu, který díky svému unikátnímu složení přispívá k normálnímu kardiovaskulárnímu zdraví (trans-resveratrol). V přípravku jsou dále obsažené přírodní látky a vitamíny B6 a B12, které příznivě působí na tvorbu červených krvinek.

Dopřejte svým nohám zaslouženou úlevu!

Priessnitz® Mazání na žíly a cévy DE LUXE a Priessnitz® Žilní a cévna výživa zakoupíte hned na pilulka.cz