Vyzvěte akné na souboj!

akné pleť

Každý z nás touží po dokonalé pokožce bez jediné chybičky. Bohužel, málokdo má to štěstí, že se mu přání splní. Přibližně 70-80% lidí trápí nedokonalá a problematická pleť. Snad každý z nás si alespoň jednou za život projde obdobím, kdy ho trápilo akné. Pojďme se společně podívat, jak o pokožku s akné či jinými kožními nedostatky pečovat.

Akné je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových folikulů. Nejčastěji se projevuje na obličeji, hrudníku nebo zádech. Mezi příčiny vzniku akné patří:

 • Zvýšená tvorba kožního mazu
 • Zvýšená a zrychlená produkce zrohovatělých buněk
 • Dědičnost
 • Bakterie
 • Stres
 • Strava
 • Infekce v těle
 • Další příčiny jako sluneční záření, nevhodná kosmetika apod.

Akné můžeme rozdělit do tří skupin:

 • Acne vulgaris – nejčastější forma akné; podmíněna vnitřními faktory. Trápí zejména mládež mezi 11 – 18 lety.
 • Akné podmíněné vnějšími faktory (např. kosmetické akné).
 • Akné vznikající v důsledku užívání léků apod.

Vyzvěte akné na souboj!

Při výskytu akné by prvním krokem měla být návštěva kožní ambulance. Lékař určí typ akné, vyloučí jiné kožní onemocnění a doporučí tu správnou péči o pleť.

Kromě toho se ale o svou pleť můžete postarat sami. Stačí pár jednoduchých kroků a i Vaše pleť může zářit krásou.

Hygiena je základ. Jak na ní?

Jedním z velkých problémů v boji s akné je nesprávná hygiena. Neznamená to, že kdo má akné nedodržuje zásady správné hygieny. Může tomu být i naopak.

 • Mnoho lidí si totiž myslí, že mastná pleť se častým mytím čistí. Omyl!
 • Stejně tak není správné komedony neodborně vymačkávat. Bakterie se totiž dostanou na povrch a šíří se dál.

2

Používejte tu správnou pleťovou kosmetiku

A nešetřete na ní. Vyberte si takovou, která Vaší pleti opravdu sedne. Určitě by ale neměla obsahovat alkohol.

Náš tip: Eucerin DermoPure

Řada DERMOPURE obsahuje jak přípravky na čištění pleti (Peeling, Čisticí gel a voda), tak pečující přípravky (Krycí korektor, Zmatňující emulze, Sérum pro regeneraci pleti a speciální Zklidňující krém určený pro těžší formu akné, jako doplňková péče při dermatologické léčbě).

Dlouhou dobu jsem bojovala s výběrem té správné péče o pleť. Zkoušela jsem nejrůznější značky i typy čistících gelů a krémů, ale výsledek byl pokaždé stejný. Pleť byla po použití čistícího gelu vysušená a citlivá, denní krémy se pod make-upem srážely a noční krém byl na můj vkus příliš mastný. Také proto jsem byla opravdu překvapená po vyzkoušení řady Eucerin Dermopure. Čistící gel je dostatečně citlivý, takže kůže po jeho použití není napnutá ani vysušená. Následně aplikuji ráno Dermopure zmatňující emulzi, která perfektně sedne pod make-up a nijak nenarušuje výsledný efekt. Přitom je pleť po celou dobu dostatečně hydratovaná. Do své večerní rutiny jsem zařadila také Dermopure sérum pro regeneraci pleti, které mi svou konzistencí hodně připomíná emulzi, ale je cítit, že je o trošku mastnější. Po třech týdnech používání těchto tří produktů zcela vymizely problémy s vysušenou pletí. Zdá se mi, že se také méně často objevují jakékoli nedokonalosti a tón pleti mi přijde sjednocenější. Určitě mohu tuto řadu doporučit jako dokonalou každodenní péči o smíšenou pleť.

Základem je pleť správně vyčistit – EUCERIN DermoPure Hloubkově čisticí gel

Šetrně zbavuje plet přebytečného kožního mazu a zároveň odstraňuje nečistoty a make-up. Zanechává pleť čistou, svěží a vláčnou.

Eucerin® DERMOPURE Hloubkově čisticí gel je k pokožce velmi šetrný, neobsahuje mýdlové složky. Z pokožky odstraní veškeré nečistoty, přebytečný maz i make-up. Používám ho pravidelně dvakrát denně – ráno a večer na navlhčenou pokožku. Pleť je po použití příjemná na dotek, není vysušená, ani netáhne.

Po vyčištění následuje krém

Ten by neměl být mastný ani zanášet póry. Zároveň nesmí pokožku vysušovat.  Vyzkoušejte třeba EUCERIN DermoPure Zmatňující emulze

Emulze příjemné textury se dobře roztírá, zmatňuje pleť a ženy ji mohou bez obav použít i pod make-up. Často se mi stávalo, že po použití krému nastal s make-upem problém. Na tváři se objevovaly skvrny, make-up se drolil apod. S Eucerin DermoPure Zmatňující emulze se toho bát nemusíte. A jako bonus přináší 8h zmatňující efekt a působí proti nedokonalostem pleti a nadměrné tvorbě kožního mazu.

Po večerním čištění pleti vyzkoušejte EUCERIN DermoPure Sérum pro regeneraci pleti. Jeho účinky pocítíte hned po prvním použití.

Pleť je po použití regeneračního séra hladší a čistší. Při pravidelném používání redukuje nedokonalosti pleti a brání vzniku nových nedokonalostí. Aplikuje se jednou denně na vyčištěnou pleť. Mně se osvědčilo, po ranním čištění pleti, použít zmatňující emulzi, večer zase regenerační sérum.

A co dekorativní kosmetika?

Ani té se nemusíte vzdát. Vybírejte ale takovou, která je určena pro aknózní pleť a s její aplikací na obličej vyčkejte alespoň 30 minut po použití přípravků pro léčbu akné.

Správná životospráva

Dostatek spánku, hodně ovoce a zeleniny a pití čisté vody dokáže zázraky. Naopak se vyhněte kořeněným jídlům, zakouřenému prostředí a probdělým nocím.