Zahajte účinný boj proti rýmě s domácím CRP testem Veroval®

Chladné zimní počasí každoročně nahrává bakteriím a virům. Nejspíš to dobře znáte: hlava jako střep, teplota, bolesti v krku a ucpaný nos. Podle odhadů rýma postihne každého z nás dvakrát až třikrát do roka. Jak rozeznat, zda se jedná o běžný vir, se kterým si poradíte sami, nebo zda vás postihla bakteriální infekce a bude potřeba navštívit lékaře?

Poznat rozdíl mezi virovou a bakteriální rýmou může být zpočátku trochu komplikované, protože obě onemocnění provází velmi podobné příznaky. Bezpečně vás na to upozorní jedině čas. Zatímco s nekomplikovanou virovou rýmou si váš imunitní systém sám poradí zpravidla do týdne až deseti dnů, bakteriální rýma přetrvává klidně i dlouhé měsíce. Jak se bránit?

Na virové onemocnění většinou platí klid na lůžku a triky našich babiček. Vyzkoušet můžete klasické recepty jako zázvorový čaj, odvar z tymiánu či cibule, žvýkání česneku nebo strouhaný křen s medem. Pro uvolnění dýchacích cest je ideálním pomocníkem eukalyptus.

Přestože si spousta lidí myslí opak, nasazení antibiotik bývá v tomto případě zbytečné. Při častém užívání antibiotik navíc hrozí riziko takzvané antibiotické rezistence, kdy se pacient stává vůči léčivu imunní, a k případné další léčbě potřebuje léky mnohem silnější.

Při bakteriálním onemocnění však bývá léčba antibiotiky nezbytná. Jak ale rozeznat, zda je návštěva lékaře opravdu nutnost? Díky moderním diagnostickým metodám je to jednoduché – pomůže domácí CRP test od značky Veroval®. Díky němu snadno a v pohodlí domova zjistíte hladinu tzv. C-reaktivního proteinu – CRP. Podle jeho obsahu v krvi je možné poměrně přesně rozlišit mezi bakteriálním nebo jiným, nejčastěji virovým, původem onemocnění.

Domácí diagnostika – první krok v péči o zdraví

Domácí CRP test si zvládnete bez problému provést sami. Hlavní výhodou je, že nemusíte zbytečně trávit čas v přeplněných čekárnách lékařů. To ocení hlavně maminky s malými dětmi a také senioři, u nichž je nákaza chřipkou nebezpečnější než u zbytku populace. Balení obsahuje vše potřebné k odebrání kapky krve z bříška prstu a provedení testu včetně podrobného návodu. Během pěti minut tak máte jasno, zda postačí domácí samoléčba, nebo zda pospíchat k lékaři pro antibiotika.

Výhradním distributorem CRP testů pro domácí použití do lékáren v České republice je přední výrobce zdravotnických prostředků HARTMANN – RICO.