Zaskočilo vás drobné zranění? Poraďte si s ním rychle a jednoduše

WELEDA_lekarnickaBANNER-600x600

Malé nehody v podobě škrábanců, štípanců od hmyzu a odřenin číhají především v létě opravdu všude. Na dovolené na chalupě, u moře a dokonce i doma. Potom je třeba ihned najít něco, co rychle uleví od bolesti, pomůže a zklidní. Třeba hojivou mastičku nebo příjemně chladivý gel.

Weleda si jako základ své řady přípravků na drobná poranění zvolila měsíček, arniku a kopřivu. Měsíček má protizánětlivé účinky při aplikaci na otevřené rány, arnika si zase poradí s otoky a zklidní podrážděnou pleť. Obě byliny urychlují hojení a obnovují poškozenou a namáhanou pokožku.

Úleva od štípanců i popálení

Nepříjemné štípance od komárů, mravenců a jiného hmyzu nás většinou provázejí celým létem. Podobně tomu bývá s drobnějšími spáleninami od slunce, stačí na chvíli odhalit ramena a zčervenalá kůže začne být nepříjemně citlivá. S obojím vám pomůže Combudoron, zklidňující přípravek vhodný k okamžitému použití. Combudoron gel pomáhá na postiženém místě a weledaweledapodporuje regeneraci pokožky.

Pro další péči o poraněné místo použijte Combudoron mast nebo tinkturu. Mast můžete aplikovat jednou až třikrát denně, tinktura se hodí zase spíš na obklady. S jejich pomocí můžete pečovat i o nezávažné popáleniny 1. stupně, ve vážnějších případech ovšem vždy vyhledejte pomoc lékaře.

Ošetřete odřeniny

Ani o odřená kolena či lokty v létě není nouze. Rychlou úlevu přinese Měsíčková tinktura, která má hojivé a zároveň mírně dezinfekční účinky. Můžete ji také nanést na obklad a podle potřeby na poraněné místo přikládat. Uleví od povrchových poranění i po hmyzím bodnutí. Po první úlevě pak tinkturu vyměňte za Calendula mast. Pokožku klidní a regeneruje a často se využívá také ve formě masťových obvazů, které pomáhají hojit zanícené rány.

Na výlet s sebou jako první pomoc přibalte Calendula gel. Nezabere téměř žádné místo a jeho hojivé účinky opravdu oceníte. Pomůže při okamžitém ošetření drobných odřenin a tržných ranek, a to také díky svým dezinfekčním a protizánětlivým účinkům.

Úleva při výronu

Bolestivý výron kotníku volá po rychlém ošetření a úlevě. Arniková tinktura pomáhá mírnit bolest a napomáhá procesu hojení. Ihned po výronu nebo i jiném tupém poranění přiložte obklad s tinkturou a opakujte, dokud bolest neustoupí. Na cesty si přibalte Arnika gel, který vám uleví od nenadálého poranění ihned na místě.

S Arnika 10% mastí pečujte o tupá poranění od druhého dne. Mast pomáhá hojení poranění i modřin a po fyzické zátěži podporuje regeneraci svalů a šlach.

Pečujte také o nohy

Nohy dostávají v létě zabrat víc než jindy. Všechny výlety, sporty a aktivity, kterým se věnujete, je intenzivně namáhají, a proto byste jim měli dopřát trochu péče navíc. Krátká masáž či jednorázové ošetření vaše nohy povzbudí a dodá jim novou sílu.

Máte-li pocit těžkých a oteklých nohou, sáhněte po Venadoronu. Vašim nohám uleví a povzbudí žilní oběh, je také skvělou prevencí vzniku i rozvoje křečových žil. Venadoron ocení i těhotné ženy, jejichž nohy mohou být zejména v pozdějším těhotenství výrazně namáhány.

Pozitivní účinky na celý pohybový aparát má Masážní olej s arnikou. Má mnohostranné využití – slouží jako prevence vzniku křečových žil, prohřívá a regeneruje pokožku a je skvělou přísadou do hřejivé lázně. Pomáhá prokrvit svaly a pokožku, které dokáže aktivizovat před sportovním výkonem i zklidnit po něm.

Ať už vás drobné poranění potká kdekoliv, vždy u sebe mějte šikovného pomocníka, který vám poskytne rychlou úlevu hned na místě. A pamatujte, že nejlepším lékem je především prevence a opatrnost na sebe i na své blízké.