Zažeňte nespavost přírodní cestou

shutterstock_304298462

Jedním z nejčastějších problémů moderního člověka je nespavost. Tento zdánlivě banální problém se však nevyplatí podceňovat. Pokud vás bezesné noci trápí často a pravidelně, je to neklamné znamení, že je potřeba něco změnit.

Nespavost může mít celou řadu příčin a žádný univerzální návod, který vám navrátí klidný spánek, neexistuje. Vždy je nutné se zamýšlet nad příčinami problémů, a těch může být celá řada. Snad nejčastějším důvodem nespavosti je současný způsob života, s jeho vysokým tempem a všudypřítomným stresem. Povinností je hodně a odpovědnost je velká. Není divu, že pod takovým tlakem se klidný spánek rozplyne jako pára nad hrncem.

Pokud vás poruchy spánku trápí krátkodobě – důvodem mohou být běžné starosti nebo změna životního stylu, tělo se s nespavostí dokáže vyrovnat samo a za krátký čas se všechno vrátí do normálního stavu. Platí však, že mladší organismus se s těmito problémy vypořádá lépe. S věkem bohužel schopnost lidského těla regenerovat klesá, ale to je přirozené.

K lepšímu spánku vám mohou dopomoci bylinky

Účinné látky obsahuje například meduňka, chmel, třezalka, mučenka nebo levandule. Sáhnout můžete rovněž po vyzkoušených bylinných směsích. Jako jeden z nejlepších čajů pro lepší spánek doporučujeme v poměru jedna ku jedné směs máta, dobromysl, levandule a chmel.

trizones

Už od starověku jsou známé pozitivní účinky fíků, když nemůžete usnout nebo když se v noci probudíte, dejte si tři nebo čtyři fíky. Stejně pozitivně působí i jablka, která jsou v českých domácnostech běžnější. Tři jablíčka před spaním vás uklidní a zlepší usínání.

Nepodceňujte magickou moc zavedených rituálů

K lepšímu usnutí nepomáhají jenom účinné bylinné látky, ale i ustálené, pravidelné chování před spaním. Když si připravujete čaj na spaní, dělejte to v klidu, za tlumeného světla, v tiché domácnosti.

Pokud nic z toho nepomáhá, pak se musíte zamyslet sami nad sebou. Kdy jste naposledy dopřáli vlastnímu tělu potřebný odpočinek, a to nejenom fyzický, ale i psychický? Odpočívat se musí umět. A kdy jste se naposledy pročistili? Celková očista organismu totiž odlehčí vašemu tělu jako celku. Často po našem těle totiž chceme, aby bez potřebné péče fungovalo dlouhodobě na plný výkon, což je naivní a bláhová představa.

Dopřejte svému organismu pravidelnou očistnou kúru a zbavte se stresu. Zkušenosti ukazují, že pokud pomůžeme játrům, ledvinám a trávicímu traktu, upraví se samovolně funkce v těle a nastolí se rovnováha v biorytmu našeho organismu. Jako ucelený očistný program doporučujeme kúru TRIZONES, která se skládá ze tří potravinových doplňků. Přírodní očistná kúra vám pomůže odstranit nejen nespavost, ale i jiné neduhy, jako jsou ekzémy nebo bolesti kloubů. Pročištění organismu pomůže i vaší psychické kondici. Přejeme klidný a ničím nerušený spánek.