Zdravotní diagnostika v pohodlí domova? S Verovalem žádný problém! Seriál o testech Veroval právě startuje

veroval 1-3

Říká se, že to nejcennější, co máme, je zdraví. Jak o něj nejlépe pečovat? Základem je prevence. Mnoho z nás však preventivní prohlídky u lékařů odkládá – není na ně zkrátka čas. Co když si ale právě tímto přístupem škodíme? Jak poznáme, zda náš zdravotní stav již skutečně vyžaduje návštěvu odborníka? Poradí domácí diagnostické testy Veroval.

Domácí diagnostika ještě nikdy nebyla jednodušší. Nová značka Veroval nabízí celkem deset testů, jejichž rychlost a vysokou přesnost ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Jak se ale v testech orientovat a s jakými všemi obtížemi nám mohou pomoci? Na to a mnoho dalších otázek odpoví náš třídílný seriál, v němž si jednotlivé testy detailněji představíme.

„Ve své praxi se téměř denně setkávám s pacienty přicházejícími s problémy, které by se daly odhalit dříve nebo kterým by se dalo předejít prevencí. Domácí testy péči lékařů nahradit nemohou, ale fakt, že jsou běžně dostupné, může přimět lidi více se zajímat a pečovat o své zdraví,“ dodává doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D. přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Noční můra jménem klíště

veroval1Prvním testem, který si představíme je Borélie z klíštěte. Znáte to sami – léto a krásné počasí nás láká ven do přírody. Z výletu si však můžeme přinést na kůži nechtěný suvenýr – klíště, v němž se mohou skrývat bakterie borélie. Ty dokáží člověku způsobit vážné zdravotní obtíže s chronickými následky. Pomocí nového domácího testu Veroval však nyní můžete onemocnění předvídat ještě mnohem dříve, než doopravdy vypukne.

Lymská borelióza je záludné onemocnění, které se dokonale maskuje a lékařům vysílá falešné signály. Často tak trvá velmi dlouho, než se původce zdravotních obtíží podaří objevit. Typickými příznaky jsou totiž vyčerpání, silná únava a bolesti kloubů, jež jsou často mylně pokládány za doprovodný jev začínající chřipky či nachlazení. Onemocnění lymskou boreliózou vyžaduje přeléčení antibiotiky – i proto je stěžejní včasná diagnostika.

Inkubační doba boreliózy je 2 měsíce, respektive protilátky v těle je možné detekovat 3-6 týdnů po infekci. Potvrdit přítomnost borélií vyšetřením krve je tedy možné až s odstupem několika týdnů po napadení klíštětem. Domácí test Borélie z klíštěte se však provádí přímo z těla samotného klíštěte. Bakterie borélie se totiž vyskytují ve střevě klíštěte, test tak během deseti minut pozná, zda bylo klíště nakaženo, či nikoli.

Zatočte včas se zánětem močových cest

veroval2Nepříjemné pocity v oblasti močového měchýře, časté močení, pálivá a řezavá bolest – to jsou příznaky jednoho z nejnepříjemnějších onemocnění. Zánět močových cest prodělá jedna z pěti žen alespoň jednou ročně. Onemocnění není radno zanedbávat. Může se stát chronickým, a pak je velmi těžké se ho zbavit. Jak si ale rychle ověřit, zdali u vás nemoc propukla a měli byste zahájit léčbu pod dozorem lékaře? Vyzkoušejte domácí test Veroval na zjištění zánětu močových cest.

Zánět močových cest je způsoben jinak tělu prospěšnou bakterií Escherichia coli, která v momentě průniku do močové trubice vyvolá infekci a potom putuje dál do močového měchýře. Onemocnění lze poznat ze vzorku moči. Pokud onemocnění propuklo, bude moč obsahovat vyšší množství leukocytů, nitritů a bílkovin.

Máte dostatek železa?

veroval3

Víte, že tělo dospělého člověka obsahuje asi čtyři a půl gramu železa? Za únavou, bledostí či bolestmi hlavy tak nemusí být jen stres či slabá kondice. Zdravotní problémy totiž může způsobovat právě nedostatek železa v krvi.

Železo jako součástí krevního barviva hemoglobinu váže na červené krvinky kyslík a pomáhá ho rozvádět v krevním řečišti a svalech. Nedostatek takovýchto „nosičů“ životodárného kyslíku způsobuje rychlou únavu, slabost, bolest hlavy, podrážděnost a dýchavičnost. Jak získat rychlou informaci o hodnotách železa v krvi? I zde poradí domácí diagnostický test Veroval.

Proč vyzkoušet Veroval?

1. Diagnostická metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie (tedy i děti)

2. Přesnost a rychlost výsledku – stačí pouze několik minut

3. Možnost diskrétního a pohodlného provedení v pohodlí domova

4. Usnadní prevenci v mezidobí mezi klasickými prohlídkami u lékaře

5. Možnost zakoupit v lékárnách, prodejnách zdravotnických potřeb či na internetu

Chcete vědět více?

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na Youtube.