Znáte produkty Aromatica?

Důležitou součástí péče o jizvy je mimo jiné promazávání pokožky jizvy, čímž dochází k omezení přesychání a praskání pokožky v okolí jizvy a k prevenci vzniku nevzhledných, patologických jizev. K ošetření pokožky jizev jsou nejvhodnější přípravky s vysokým podílem olejové (mastné) složky.

Vzhledem k možnosti projevů kontaktní alergie na určité složky některých kosmetických přípravků, je nejvhodnější k péči o pokožku jizev používat neutrální tuky a oleje. Mezi neutrální tuky lze zařadit vepřové sádlo, které je svým složením velmi podobné tukům obsaženým v lidském těle a díky tomu se velmi dobře vstřebává a je velmi dobře snášeno.

Kosmetické vepřové sádlo představuje vhodnou volbu při péči o pokožku jizev, neboť je zpracováno speciálně pro kosmetické účely, neobsahuje sůl, je prakticky téměř bez zápachu a má čistě bílé zbarvení. V tomto případě sádlo neobsahuje ani extrakty z bylin či éterické oleje, které potenciálně mohou u citlivých osob způsobovat po aplikaci nežádoucí kožní reakce. Z důvodu zajištění trvanlivosti je kosmetické sádlo stabilizováno směsí přírodních antimikrobiálních látek (anisát sodný, levulinát sodný) rostlinného původu. Tyto látky nevykazují dráždivý účinek a příznivě ovlivňují regulaci pH pokožky.

Vzhledem k jemné konzistenci sádla je možné na pokožce vytvořit i velmi tenkou vrstvu přípravku.

Kosmetické sádlo lze doporučit ke každodenní péči o pokožku v okolí jizev a popálenin i velmi citlivým osobám.

Doporučujeme vždy uchovávat v chladu, aby byla zajištěna kvalita přípravku během doby trvanlivosti.

  • speciální zpracování pro kosmetické použití
  • bez esenciálních olejů, extraktů z bylin
  • jemná konzistence
  • podporuje elasticitu kůže
  • na pokožce vytváří ochranný film, který omezuje přesychání pokožky

DĚTSKÉ ŠLEHANÉ BIO BAMBUCKÉ MÁSLO

Šlehané bambucké máslo je určeno speciálně pro citlivou a jemnou pokožku dětí od 1 roku věku. Balzám obsahuje pouze složky rostlinného původu. Hlavní složkou je bambucké máslo v bio kvalitě, dále je balzám obohacen o olejový extrakt z aloe kapské, mandlový a makadamiový olej. Máslo má jemnou, nadýchanou konzistenci, lehce se roztírá a snadno vstřebává. Na pokožce vytváří ochranný film, čímž zvyšuje její odolnost proti působení negativních vnějších faktorů, podporuje přirozenou hydrataci pokožky, zklidňuje podrážděnou pokožku a zanechává ji hebkou.

  • podporuje přirozenou funkci pokožky
  • lehce se roztírá a snadno vstřebává
  • přispívá ke zklidnění podrážděné pokožky
  • bez esenciálních olejů, parfemace, konzervantů
  • certifikováno CPK bio (certifikovaná přírodní kosmetika)