Zralá péče pro maminku

zrala pece o maminku

Menopauza nemusí nutně znamenat ztrátu sebevědomí, ale právě naopak. Žena se může cítit krásnější, zdravější a šťastnější více něž dříve. Jde o začátek nové a vzrušující životní etapy, která sebou nese řadu změn a ty se projeví především na pleti. Jak se s nimi vypořádat?

Zralá pleť je často křehčí, sušší a méně elastická, protože se během stárnutí snižuje tvorba kolagenu a schopnost buněk absorbovat kyslík. Dalším projevem je hormonální nerovnováha, kvůli které pleť již nevypadá jako dříve. Je proto třeba ji poskytnout péči, která bude vyvinuta na míru jejím potřebám.

Laboratoře Vichy zanalyzovaly vliv hormonů na pleť žen a vyvinuly řadu Neovadiol, která je určená přímo pro ženy, které prochází menopauzou. Formule přípravků přeměňuje všechny úrovně pleti a navrací jí její mladistvější vzhled. Během menopauzy množství hormonů klesá a stárnutí pleti se zrychluje. V této souvislosti Vichy identifikovalo vliv hormonu DHEA, který je schopný ovlivnit všechny aspekty mladistvějšího vzhledu.

Řada Neovadiol obsahuje unikátní komplex aktivních látek, který kompenzuje úbytek tohoto hormonu v pleti a působí na všechny projevy spojené s hormonálním stárnutím: Pro-Xylane jako zdroj pevnosti a hutnosti pleti,  Hepes regeneruje buňky a přeměňuje hrubý povrch pleti, Hydrovance pro dokonalou hydrataci pleti a Hedione, vyhlazuje pleť, dodává jí komfort a pružnost.vichy_neovadiol

Péče ovšem nekončí u pleti

Na to, aby se žena v tomto období cítila sebevědomá a ve své kůži, je třeba aby do svého denního programu zařadila více pohybu a zdravé jídlo.

Ideální je jednoduchý pohyb jako je jóga, plavání nebo procházky v přírodě. Díky sportu zůstane ve formě, navíc zvedá náladu a zároveň pomůže v boji se ztrátou svalové hmoty a řídnutím kostí.

Do jídelníčku je třeba vybírat potraviny s vysokým obsahem antioxidantů, které pomáhají zpomalit stárnutí (zmírňují oxidativní stres). Lze je najít např. v ovoci, zelenině, avokádu, zeleném čaji nebo také v hořké čokoládě.